| ƒłᴀƦƺǭϞ a întrebat:

Bună ziua, TPU.Am o problemă,și aș avea nevoie de cât mai multe sfaturi, să am de unde alege.Am o relație secretă cu cineva de 2 luni,ea are prieten, de 2 ani, însă ne-am întâlnit de puțin timp și am făcut-o să se simtă în al 9-lea cer,mereu îmi spune că atunci când este cu mine,se simte mai bine ca niciodată,dar totuși vrea să rămână cu el în relație *țin să menționez că ei doi sunt din același oraș, iar eu la câteva județe distanță de ei.Nu vreau nici să le distrug relația,că ar putea afla tipul de la mine,dar nici să o pierd, o iubesc deși nu este prietena mea.Ce este de făcut? Fundiță celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| Ion_Madalina_1994 a răspuns:

Va cam face pe amandoi tipa, si mai rau e ca tu stii situatia si mai bine decat prietenul ei.Mai bine stai cuminte, asa cum il inseala pe actualul ei cu tine, asa as putea sa iti faca si tie, la o posibila relatie intre voi.

2 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

E destul de complicata situatia voastra.dar cineva stii ca trebuie sa piarda. Sunt 2 probleme la mijloc.ea nu vrea sa se desparta de el si faptul ca e o oarecare distanta intre voi. Dar tu o iubesti..si va simtiti si bine impreuna. Vorbeste cu ea deschis si fara retineri, nu se poate intampla nimic rau. Spune-i ce simti, spune-i ca vrei sa fiti impreuna. fara anumite sacrificii nu face nimic in viata asta..Lasa-mi un mesaj privat daca vrei sa mai vb, si eu am trecut prin ceva asemanator. Te pup..si mult succes :*

| OwlMyGod a răspuns:

Nu ar trebui sa faci nimic. Atata timp cat nimeni din orasul tau nu stie ca ea are prieten, iar nimeni din orasul ei nu stie ca voi sunteti impreuna, nu ai de ce sa renunti la ea. Dar fi atent, pentru ca va veni momentul cand ea va hotara cu cine vrea sa ramana. Daca ea se simte mai bine cu tine decat cu iubitul ei, nu ai de ce sa-ti faci griji in privinta alegerii. Mult noroc!