| anonim_4396 a întrebat:

Eu si prietena mea trecem prin momente grele. Ea vrea sa se desparta de mine pe de-o parte pentru ca i-am gresit, si pe de alta ca ea nu se mai simte indragostita. Greseala mi-am reparat-o, insa ea tot nu mai simte acea "scanteie" intre noi, insa acum e confuza, pentru ca i-am mai cerut inca o sansa, si as vrea sa stiu cum pot face ca ea sa se simta indragostita din nou. Mentionez ca avem o relatie la distanta deci e mai greu putin...

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se pare ca (si) tu esti confuz, dar in lipsa unei alte preocupari, incearca si iubeste-o in continuare, pana cand si ea va intelege realitatea.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Hm,incearca sa-i demontrezi ca ti la ea si nu sunt doar vorbe.

| Danysan a răspuns:

Mergi la ea si petrece-ti cat mai mult timp Impreuna.Cumpara-i flori si arata-i ca esti Indragostit de ea. Daca a simtit pentru tine ceva odata o sa ii planga Inima de tristete si o sa vrea sa fiti din nou ca la inceput.

| schmoll a răspuns:

Ai reusit s-o cuceresti odata,de ce nu ai mai putea? probabil si-a pierdut increderea,daca va vedea ca te straduiesti si ea mai are putin sentiment pentru tine,se va reindragosti, acum e dezamagita, e normal, ai rabdare, o sa fie bine

| Ichigo a răspuns (pentru schmoll):

Nu stiu. ea zice ca nu mai simte nimic. desii stie cat de mult o iubesc, nu mai exista scanteia pentru ea, si nu stie ce sa faca. nu ar vrea sa ma lase, dar nu mai simte iubirea. De cateva saptamani nu mai vorbim pentru ca o las sa se gandeasca, insa mie imi este foarte greu. Nici nu stiu cum am "cucerit-o" in primul rand soo... pot doar astepta si spera. Insa de-as stii cum pot s-o fac sa se reindragosteasca iar, ce ar trebui sa-i spun... ar fi un mare ajutor.

| schmoll a răspuns (pentru Ichigo):

Daca nu vrea sa te lase,ea mai simte,chiar daca neaga,sun-o,vorbeste cu ea,spune-i ca e o fata minunata,ca te bucuri ca o cunosti,ca tu regreti totul,si fiecare om are dreptul la o sansa,si sa te lase sa i demonstrezi ca meriti,ca viata ta ar fi una grea fara ea,eu cand am patit la fel nu mai stiu exact ce-am spus da am spus ceva de genu:stiu ca am gresit,dar lasa-ma sa mi daruiesc viata tie,sa incepem o viata noua,si chiar daca esti departe,suntem sub acelasi cer,esti fata mea speciala,fara tine inima se opreste si lumea ma sfasie, te iubesc, da-mi o sansa, am si insistat putin, dar a mershappy

| FaustXo a răspuns:

Corect!