| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU va rog sa nu-mi ocoliti intrebarea. Este ceva foarte important si va rog sa raspundeti cat de bine puteti.

Am 19 ani si sunt baiat, mai am un frate si o sora. Fratele are 22 de ani si sora are 28 si e in Italia, nu are importanta asta. Eu si cu fratele meu am ramas cu parintii.

O doamne nu pot sa cred ca scriu asta. Deci, de cand aveam 16 ani intre mine si fratele meu nu mai exista doar o dragoste de frate, daca intelegeti. E ceva mai mult si sunt speriat ca mama a aflat de asta. Eu cred ca banuia de ceva vreme fiindca nici eu nici el nu am mai adus vreo fata acasa, cel putin eu obisnuiam sa-mi aduc prietenele acasa ca sa-mi intalneasca parintii plus ca noi doi dormim impreuna cateodata si ea stie. Eu am o relatie cu o fata de 17 ani si fratele meu imi spune ca eu de fapt n-o iubesc pe ea ca il iubesc pe el. Intr-adevar daca ar fi sa aleg intre ei doi sigur l-as alege pe el fiindca el a fost mereu langa mine cand mi-a fost greu si reciproc, eu l-am ajutat atunci cand a avut probleme. Stam cat stam cu o fata si dupa tot unul la altul ne intoarcem. Il iubesc foarte mult si am acceptat asta, amandoi am zis ca e mai bine sa nu mai stie nimeni de noi insa acum se pare ca mama ne cam are in vizor, intra cateodata peste noi in camera zice ea din greseala dar eu stiu ca banuieste. Eu cu el n-am avut relatii sexuale desi am fi avut ocazia de cateva ori am avut momente frumoase dar nu cred ca suntem niciunul pregatiti pentru asta.

Nu vreau sa renunt la el dar nu vreau sa stie nimeni despre noi, nimeni care ne cunoaste, fiindca ar fi chiar rau.

Va rog sa-mi spuneti ce as putea face ca sa nu mai aiba mama idei, va iesi foarte foarte rau daca afla nici nu vreau sa ma gandesc.

19 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Stai calm o sa iti revi sunt hormonii de vina pana te insori iti trece treaba cu fratele.

| ZyReXe a răspuns:

Pai ar trebuie sa vi cu o fata acasa cand mama ta ii acasa si sa incep pe canapea in sufragerie sa nu undeva unde sa nu va vada si sa incepeti sa va atingeti tandru si din astea iar dupa poate faci lucrul acesta si cu fratele tau si vezi cu care iti place mai mult

Orkum mama auzindu va cand te joci cu fata aceea va crede ca doar s-a inselat si daca iti place asa de mult de fratele tau ramai cu el si recunoaste in fata mamei tale ca ai tendinte de homosexualitate sau chiar esti gay

Nu trebuie sa iti para rau daca esti asa fiecare suntem cum ne-a dat Dumnezeu

| XxBlueRosexX a răspuns:

No problem...se mai intampla si intre frati nu doar intre prieteni...stai linistit si las-o pe mama in pace sa creada ce vreawinking

| ShoFan a răspuns:

Am avut si eu in trecut dendinte de homosexual, dar trebuie sa te stapanesti. Asta e secretul. Ocupa-ti mai mult timpul cu alte activitati, decat sa te gandesti la ce ai putea face noaptea cu fratele tau. Asa sunt si eu cu fratele meu. Foarte buni prieteni si ne iubim recoproc, ca-n familie, dar nu sarim calul.
Mai intai ademeneste o fata, incearca ceva cu ea si sa vezi. Te vei simti mult mai bine langa o persoana de sex feminin.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Demonull a răspuns:

Hau.Ma sa fii homo na acceptam dar sa fii homo cu fratetu? Ba? mi s-a rupt filmu. Incearcati sa renuntati, la aceasta „iubire„„ de fapt nu incercati..RENUNTATI! ce mama dracu te cordesti cu fractu ma?! daca tot ai tendinte de asta gay alege macar un strainstraight face

| RandomGuyProblem a răspuns (pentru Demonull):

Nu cred ca ai inteles. Eu chiar imi iubesc fratele si nu am cum sa renunt la el, nu pot. Nu asta ar fi problema, problema e cu parintii care au inceput sa discute.

| Demonull a răspuns (pentru RandomGuyProblem):

What ..si eu am frate are aproape 30 de ani am stat impreuna si cand eram mai mici si acum spre maturitate dar nici sa ma gandesc doamne fereste la asa ceva din punctul meu de vedere ai doua greseli in viata asta.1:Ai o orientare sexuala ciudata si gresita. Spune-mi si mie de ce Dumnezeu a creat pe Adam si mai apoi pe Eva? ca noi oamenii sa ne imultim si sa avem relatii normale exact cum ne-a lasat El, BARBAT SI FEMEIE.in caz contrar mai facea un Adam nu?! si 2:Am inteles este homo ok acest lucru este o boala nu ai ce sa faci ok? Dar nu va nenorociti familia prin avea o relatie intre FRATI! ce inseamna asta? sunteti animale sa nu deosebiti sangele? E exact genu de situatie cand ai un copil si il silesti sa intretina relatii cu tine.Ba trezirea sunteti FRATI! Mi-ar fi rusine cu voi.In fine este viata voastra si daca aceasta intrebare nu a fost o gluma PROASTA sunteti plecati da plecati tare de acasa!

| RandomGuyProblem a răspuns (pentru Demonull):

1. nu sunt credincios, nu cred povestea cu Adam si Eva. 2. nu sunt homosexual, sunt bisexual. Am citit de curand un articol despre incest din punct de vedere religios. Daca ar fi sa fie povestea cu Adam si Eva adevarata toata rasa umana a luat nastere din incest. Nu ma intereseaza daca e sau nu legal, moral, etic sau cum vrei tu sa-i zici fiindca nu asta e problema, ne iubim reciproc si nu vad unde e problema. Am pus intrebarea fiindca nu stiu cum sa ne ferim de parinti, nu am cerut parerea despre relatia noastra. Nu stii niciun detaliu despre viata noastra si e normal sa ai idei preconcepute.

| pyma a răspuns (pentru RandomGuyProblem):

Ar trebui să cauți ajutorul unui psiholog, să te ajute să înțelegi ce se întâmplă cu tine și cu fratele tău.
Ar trebui să te intereseze foarte mult problema asta, pentru că este o problemă, și deși ai spus că nu te interesează ce cred ceilalți, părerea mea e că greșești - ar cam trebui să ai în vedere faptul că trăiești într-o societate foarte opacă, capabilă să vă linșeze.
Și sincer, nu cred că ai pus întrebarea doar ca să afli de la ceilalți metode de a te ascunde de mama ta, ci pentru că te macină ce ți se întâmplă și simți nevoia să discuți despre asta cu altcineva.
Încearcă să afli ce se întâmplă cu tine apelând la ajutor specializat, în speță un psiholog bun. happy

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu stiu daca at observat dar intrebarea e pusa de o fata pe nume Dana.

| Vibrations a răspuns:

Nu cred o iota din ce-ai scris

| denideni2000 a răspuns:

Scrie sa intelegem si noi...

| RandomGuyProblem a răspuns (pentru denideni2000):

Nu inteleg ce am gresit. Probabil am omis niste virgule dar am fost destul de coerent zic eu.

| Condamnatu98 a răspuns (pentru denideni2000):

Ce e atât de greu de înţeles, după ce că sunt homalăi mai sunt si frati.

| maooops a răspuns:

De fapt nu am inteles nimic! ...iti iubesti fratele? ma rog nu dragoste de frate altfel?

| RandomGuyProblem a răspuns (pentru maooops):

Da, il iubesc si de fapt avem o relatie. Nimeni nu mai stie de noi si de-aia am pus intrebarea, ca mama cred ca s-a prins.

| VreauTilifon a răspuns:

Daca aveai parte de fete nu mai erai gay acum, deci mai usor cu mintitul, nu face bine la organism.

| hachy a răspuns:

Fiti putin mai discreti, asta inseamna sa va raciti putin.

| My_Raul_1999 a răspuns:

Deci dupa cum vad eu esti bisexual si ii ok dar incerca sa mai aduci fete acasa ca sa vada mamata ca nu esti nu stiu faci cum vrei parerea mea