| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU va rog sa nu-mi ocoliti intrebarea. Este ceva foarte important si va rog sa raspundeti cat de bine puteti.
Am 19 ani si sunt baiat, mai am un frate si o sora. Fratele are 22 de ani si sora are 28 si e in Italia, nu are importanta asta. Eu si cu fratele meu am ramas cu parintii.
O doamne nu pot sa cred ca scriu asta. Deci, de cand aveam 16 ani intre mine si fratele meu nu mai exista doar o dragoste de frate, daca intelegeti. E ceva mai mult si sunt speriat ca mama a aflat de asta. Eu cred ca banuia de ceva vreme fiindca nici eu nici el nu am mai adus vreo fata acasa, cel putin eu obisnuiam sa-mi aduc prietenele acasa ca sa-mi intalneasca parintii plus ca noi doi dormim impreuna cateodata si ea stie. Eu am o relatie cu o fata de 17 ani si fratele meu imi spune ca eu de fapt n-o iubesc pe ea ca il iubesc pe el. Intr-adevar daca ar fi sa aleg intre ei doi sigur l-as alege pe el fiindca el a fost mereu langa mine cand mi-a fost greu si reciproc, eu l-am ajutat atunci cand a avut probleme. Stam cat stam cu o fata si dupa tot unul la altul ne intoarcem. Il iubesc foarte mult si am acceptat asta, amandoi am zis ca e mai bine sa nu mai stie nimeni de noi insa acum se pare ca mama ne cam are in vizor, intra cateodata peste noi in camera zice ea din greseala dar eu stiu ca banuieste. Eu cu el n-am avut relatii sexuale desi am fi avut ocazia de cateva ori am avut momente frumoase dar nu cred ca suntem niciunul pregatiti pentru asta.
Nu vreau sa renunt la el dar nu vreau sa stie nimeni despre noi, nimeni care ne cunoaste, fiindca ar fi chiar rau.
Va rog sa-mi spuneti ce as putea face ca sa nu mai aiba mama idei, va iesi foarte foarte rau daca afla nici nu vreau sa ma gandesc.

15 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Du-te si posteaza la rubrica religie, sint oameni mai intelegatori acolo.

| ioanadanny a răspuns:

Am inteles eu gresit.EL adica fratele tau?

| RandomGuyProblem a răspuns (pentru ioanadanny):

Da. Vorbesc de el.

| ioanadanny a răspuns (pentru RandomGuyProblem):

Sunteti frati totusi big grin. ramai cu prietena ta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite,e o chestie delicata,dar chiar daca ai mentionat in ce ai scris ca nu vrei sa faci asta, uite sfatul meu.

Esti atras de el, da? E fratele tau, bun. Daca tii atat de mult la el, iar dansul iti raspunde la sentimente, cat timp o sa va ascundeti si crezi ca e bine? E viata ta.De ce nu te accepti asa cum esti? Nu gresesti fiind ''diferit''de ceilalti si nu e vina ta.

Chiar daca tipul de care esti indragostit e propriul frate si e oarecum ciudat, trebuie sa vb cu mama ta.Are dreptul sa stie si vei vedea ca o sa te simti mai bine.Accepta-te asa cum esti.Traieste-ti viata, firar sa fie.

Cei care tin la tine fii sigur ca o sa te sprijine in coontinuare.

Am avut un prieten foarte bun...era /este gay, dar nu a stiut cum sa mi-o spuna.Se macina intruna si se prefacea ca place fete, etc...pana intr-o zi, cand s-a decis sa imi spuna.Am ramas socata pentru ca tot timpul il vedeam cu fete si nu imi venea sa cred, dar eram atat de fericita si mandra de el pentru ca a avut curajul sa spuna si sa se accepte asa cum e.Intradevar,nu toti au fost de acord cu asta si l-au ocolit o perioada, dar cei care au tinut la el i-au fost alaturi tot timpul.

E decizia ta si sper sa faci alegerea corecta, fara regrete!
Mama tot mama ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow...e al naibii de complicat,
Nu putem sa-ti zicem noi pe cine sa iubesti sau ce orientari sa ai, dar totusi...e fratele tau.
Dar sa-ti raspund la intrebare.Ca sa nu afle mama ta, nu mai dormiti si voi impreuna, fiti putin mai distanti, nu stiu...comportati-va ca niste frati si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine, eu zic ca ar trebui sati accepti sentimentele si sa faci cum iti spune inima si daca esti indragostit cu adevarat de el si el de tine nu mai conteaza, in zilele noastre nu mai conteaza cu cine esi sau daca este de acelasi sex cu tine sper ca te-am ajutat ~_^.

| blueSky_3324 a răspuns:

Intr-adevar in Romania, barbatii / baietii care au alte orientari sexuale decat cele normale sunt dicriminati. Totusi n-ar fi bine pentru sanatatea ta psihica sa incerci sa ai o relatie cu o alta persoana, un baiat / barbat cu aceleasi orientari ca si tine, si ai sa vezi pe viitor ca o sa se schimbe relatia dintre tine si fratele tau. Nu de alta, dar daca o sa se intample ceva mai tarziu intre voi 2, sa nu regreti. Ce simti tu este iubire profunda, nu atractie sexuala. Vezi sa nu incurci "lucrurile". O zi buna. pa pa

| essther19 a răspuns:

Din cate relatezi tu aici,ai alta orientare sexuala, te simti atras mai mult de barbati si mai ales ca este si propriul tau frate, cam lasa de dorit. Sfatul meu este sa iti gasesti echilibrul, sa gandesti la rece, pentru ca ceea ce faceti voi nu este normal si nici religios.
Incearca cu alt baiat!

| Bijouu a răspuns:

Nu e bine, st frati, acelasi sange nu te.ai gandit ca sa renunti la asa zisa iubire, chiar crezi ca e iubire\? poate faci o confuzie

| Tonita a răspuns:

Gandeste la femei omule nut la barbati da ce esti GAY eu cred ca nu uitate pe net la fete la lucruri din astea cauta vreo fata careti place nu la fratito vb serios in radurile de mai sus ar arata ca vrei sa faci sex cun barbat, si asta ar insemna ca esti GAY.

| mariuscristi a răspuns:

Esti perofil. du-te la pshihiatru

| sharlene a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci...du-te frate la psiholog ca sigur te va trimite si la psihiatru...gay ca gay trecem peste faza asta,dar sa fii atras de FRATELE TAU?! este revoltator, esti bolnav frate, daca depasesti pragul, se numeste incest si nu este acceptat nici de religie si nici de societatea umana si sa nu mai spun ca se pedepseste penal, mai bine te-ai reprofila

| Gaciu a răspuns:

Esti prost! Cum sa fii gay! LOOOL! Si chiar cu fratele tau! laughing

| aaaaaaajaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu este frumos ce faci este fratele tau...cel mai bine ar fi sa iti cauti o fata si sa stai numai cu ea nu te gandi la fratele tau in alt sens gandeste si iubeste doar ca iti este frate nimic alcev