| anonim_4396 a întrebat:

Va multumesc tututor pentru sfaturile acordate.Am inteles in cele din urma ca instructorul meu nu imi poate oferi decat o aventura, dar cum sa fac sa-l pot uita? Nici macar nu stiu cum o sa pot sa-l mai privesc in ochi pentru am realizat ca el constientizeaza faptul ca m-am indragostit de el.Si stiu ca desi si el la randul lui ma place, pentru ca sunt femeie si simt asta din gesturile lui, stiu ca ceea ce vreau eu si anume o relatie serioasa nu mi-o poate oferi.Nu stiu cum sa fac sa-l uit.Nu stiu nici cum am putut sa ma indragostesc pentru ca totusi am o varsta nu mai sunt adolescenta.Nu credeam ca voi suferi atat de mult, pentru ca nici nu mai pot manca sau dormi cand ma gandesc ca el este interzis pentru mine.Il vreau mai mult decat orice pe lumea asta dar stiu ca este irealizabila aceasta dorinta a mea.Nu-mi ramane decat sa incerc sa trec peste, dar spuneti-mi cum? Nu inteleg de ce de fiecare data ma indragostesc de persoane interzise si de ce trebuie mereu sa trec peste sentimentele mele, de ce trebuie sa fiu eu mereu cea care renunta? Toata ziua nu ma gandesc decat la el, iar noaptea am ajuns chiar sa-l visez.Ma trezesc gandindu-ma la el si ma adorm cu el in gand.Nici nu va inchipuiti cat de mult ma afecteaza taoat povestea asta, chiar si profesional deoarece nu mai reusesc sa ma concentrez in ceea ce fac. A ajuns sa nu imi mai pese de mine, pacat ca el nu va sti niciodata cat de mult il iubesc si cat sufar din cauza asta.Va rog frumos sa imi mai dati un sfat:cum ar fi bine sa procedez? Cum sa-l uit sau daca trebuie sa continui sa mai sper? Sa-i dau de inteles ca imi place de el sau sa renunt la idee? Uneori nu imi doresc decat sa-i aud vocea sau sa-l vad.Va rog ajutati-ma nu cred ca pot trece singura peste asta.Ma intreb daca dragostea nu e facuta sa o daruiesti si de ce dragostea mea nu e buna, de ce nimeni nu imi impartaseste dragostea.Va multumesc anticipat si stiu ca sfaturile dvs imi vor fi de folos.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai nu prea ai de ales. Ori te lupti sa il cuceresti pana la capat, ori renunti si astepti sa iti treaca. Pana te hotarasti incearca aventura.

| miry a răspuns:

Fa cecrezi tu ca e mai bine pentru tine, tu esti in masura sa hotarasti, degeaba iti spunem noi cautal, sau uital ca tu faci cum vrei tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca nu ar trebui sa insisti. Ai inteles clar ca iti poate oferi o aventura doar iar tu vrei mai mult. Uita-l! Nu te conduce pe tine inima ci ratiunea, sper. Esti femeie puternica, trebuie sa fii. Gandeste-te ca insisti si ajungi sa ai o relatie cu el, nu te va refuza daca i te oferi, dar va fi o relatie scurta si el se va intoarce la iubita lui; atunci vei suferi mult mai mult decat acum si fi sigura ca iti va intoarce spatele si-ti va spune ca stiai ce iti poate oferi. Barbatilor le place sa cucereasca, nu sa fie asaltati. Te rog gandeste-te ca daca nu esti iubita, te retragi demna si te scutesti de o durere si mai mare. Curaj, poti!