| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos, sa ma ajutati cu niste sfaturi si idei, deoarece sunt derutata! In luna februarie, ciclul menstrual m-a tinut 2 zile si m-ia curs foarte putin si era de un roz deschis la culoare.In martie m-a tinut 3 zile si era de un roz foarte deschis si tot asa m-ia curs putin.Ciclul menstrual de obocei ma tine 7 zile.Am fost la un control medical si acesta m-i-a spus ca s-ar putea sa fiu gravida, dar ca nu poate sa isi dea seama exact deaorece sarcina ar fi la inceputul evolutiei si ca testele de sarcina nu sunt bune/sigure.Sanii m-i s-au intarit, sunt parca mai grei, greata, varsaturi nu am.Pe strada daca simt un miros de mancare ori m-i se face foame/pofta ori nu imi place cum miroase.Cateodata parca ma deranjeaza unele mirosuri.Ma simt un pic cam obosita, sunt irascibila/nervoasa, fara vreun motiv. Fac sex/dragoste des cu sotul meu, neprotejat si de fiecare data ne dam drumu deodata (orgasm/ejaculare), deoarece ne dorim un copil.Am facut-o si in zilele fertile si la ovulatie si nu stiu ce sa mai cred. Voi ce spune-ti? Sunt insarcinata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata. Incearca totusi sa faci teste de sarcina: doua, de firme diferite, facute in zile diferite, dimineata din prima urina. O sa iti dea un raspuns. Apropos, sa stii ca ramasul insarcinata nu are absolut nici o legatura cu orgasmul tau. Faptul ca tu ai sau nu orgasm nu influenteaza sansa de sarcina.

Răspuns utilizator avertizat
| carmin a răspuns:

Buna.
Eu cred ca esti insarcinata.
Felicitari.
Ai grija de tine si de copil si de sotul tau.
Du-te la un nou control ginecologic si o eventuala ecografie.
Bafta.

| Silviu591 a răspuns:

Nu prea ma pricep. dar din ce ai descris tu sunt semnele unei sarcini. sper sa fie cum vreti voi.sa va traiasca daca e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca 100% esti insarcinata...sa va traiasca si sa aveti cea ma mare bucurie...

| innagaina16 a răspuns:

Hmm. sa-r putea sa fii insarcinata. chiar daca ai spus ca nu ai varsaturi sau greata. aceste simptome o sa vina in timp. succes!

| sky_3693 a răspuns:

Du-te la un control ginecologic.
Esti gravida.
Felicitari.
Sa aveti un copil sanatos tun, sa mearga sa auda, sa fie destept etc.
Sarcina usoara.