| kitkat1 a întrebat:

Buna, am si eu o problema si mai exact problema este ca eu cand fac sex cu iubitul meu nu simt nimic si s-a intamplat o data sa simt placere doar pentru 10 secunde si dupa nu am mai simtit nimic, am incercat o gramada de pozitii sa vad in care ma simt mai relaxata si tot 0 rezultat, iar mica nu o are. Am discutat si cu el despre chestia asta si nu stim ce sa facem ca sa ma simt si eu bine, am incercat lubrifiant, o gramada de tipuri de prezervative diferite si tot 0. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Poate e o problema de compatibilitate. Poate nu te simți suficient de relaxata, sau "in the mood". Oricum nu te stresa foarte tare, ești la început, e foarte probabil sa fie mai bine in timp.

Multi zic că sexul poate fi separat de sentimente, eu zic că atunci când asociezi sexul cu sentimente profunde, rezultatele sunt incredibile. Intimitatea din acele momente e cu adevărat deosebită.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fată dragă te ai grabit rau cu sexul, numai puteai sta pana după 18 ani? Chiar asa disperate sunteti de la 16 ani va trebuie sex? Scoala cui o lasi? Aveai toata viata inainte sa faci sex nu trebuia sa grabesti lucrurile, tu ca fată viitoare femeie nu te ai dezvoltat, organele sexuale sunt in plin proces de transformare spre maturizare si tu ce faci tu faci prostii asta faci, ca sa numai zic ca sexul se face numai după ce te ai maritat alaturi de sotul tau va puteti bucura de acest cadou raportul sexual intre un bărbat si o femeie, voi le luati cu sfirsitul mai intîi faci sex habar nu ai nici tu nici cel cu care faci sex cum se procedeaza, folosesti cuvîntul iubit, este prea mult spus, ăla dupa ce te f e te lasa pentru alta el asta vrea de la tine sex atit nu va fi cu tine la greu, daca tu vei ramane insarcinata ce crezi ca o sa ti spună iubitu, fă avort dragă ca nu-mi doresc sa devin tată la 17 ani, nu aveti minte in cap nici tu la 16 ani nici el, parintii tai stiu de faptul ca tu ti ai inceput viata sexuala? Si ce zic? Bravo fata mea esti desteaptă assa ti-a zis mămica ta? Sau s-a enervat pe tine si te a trimis sa pui burta pe carte nu altceva ca va sta capul numai la prostii generatie ratată asa o sa ajungeti voi generatia asta de tineri care nu faceti nimic bun in viata sex curvăsăraie bine le zicea Becali.

| kitkat1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

S-a trezit si cristi de nicaieri sa judece, nu ti se pare ca este problema mea pana la urma ce fac? Daca intretin relatii sexuale cu o persoana nu inseamna ca nu ma tin de scoala, iar sexul dupa casatorie? Fiecare alege sa o faca cand vrea, nu poti forta o persoana sa faca. Am avut nevoie de un sfat nu de o lectie de viata. Multumesc anticipat si iti transmit multa sanatate ca cine stie poate te a luat vreo boala cam urat. kisses

| VoidEternal a răspuns (pentru kitkat1):

Nu e Cristi de nicăieri. E Cristi din București. big grin

| Hammurabi a răspuns:

Câți ani ai?
De câți ani ai început să ai relații sexuale?

| kitkat1 explică (pentru Hammurabi):

La 16 ani am inceput si acum am 17

| Hammurabi a răspuns (pentru kitkat1):

Îți vor mai trebui niște ani ca să ajungi la satisfacția maximă a unei partide de sex.
Ai răbdare și exersează. laughing
Nici o fată (sau foarte rar) nu obține satisfacție sexuală maximă la începutul vieții sexuale (în primii ani). Așa că nu-ți fă probleme, cu timpul se va rezolva.

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu cred ca se refera la lipsa orgasmului. Eu inteleg ca nu prea simte placere deloc.

| Hammurabi a răspuns (pentru sofisis):

Adică e posibil să fie o problemă medicală? Să sufere de frigiditate?
Da, n-ar fi exclus.
Dar ținând cont că n-are decât 17 ani, e bine să mai aibă ceva răbdare să vadă dacă există vreo evoluție înspre bine.

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Eu cred ca e ori psihologica problema, ori fizica. Tind mai mult pe psihologica totusi

| sofisis a răspuns:

Cel mai probabil psihicul tau inca nu e suficient de adaptat la maturitatea la care ai expus fizicul. Nu erai pregatita.