| Noah21 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu sexul. Cand o fac cu iubitul meu in unele pozitii ma doare foarte tare bazinul pe partea stanga sau daca o face repede cateodata.Si de abia anul trecut mi-am pierdut virginitatea in Decembrie.Si chiar e naspa cand doare, tot trebuie sa ne oprim de mai multe ori sau daca o facem mai departe fara se ne oprim dupa cateva secunde nu mai doare ori doare si mai tare si nu pot sa nu il bag in seama sau pana ce nu intra penisul ma doare grav, fara lubrifiant nici nu o putem face si ma simt foarte prost cand trebuie sa ne oprim sau daca nici nu prea intra cateodata ma apuca si plansul ca ma simt foarte naspa fta de iubitul chiar daca imi spune ca nu este nimic si sa stau linistita, chiar nu pot.Este cand incepem sa o facem ma doare ca prima data cand m-am dezvirginat.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog. nu stim noi ce poti avea, ce varsta ai?

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericita dacă pe viitor nu ai mai face sex pana la căsătorie. Sexul fără căsătorie nu aduce fericire pe termen lung, doar vinovăție, plâns și frustrare.

| Noah21 explică (pentru ania):

Pai încă suntem doar logodiți și este primul bărbat cu care am făcut-o și sper ca e și ultimul a cumpărat și o casa doar ca trebuie sa merem in străinătate sa mobilam

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as sugera un control ginecolog serios, fiindca este posibil sa ai chisturi ovariene sau fibroame uterine, fiindca durerea aceea nu ar trebui sa apara.

Stai un pic, asadar voi faceti sex "pe uscat", ca baiatul nu are rabdare sa te exciti si sa te lubrefiezi natural, asa-i?
Jenant sa sara pe tine ca un necioplit si sa nu-i pese ca nu ti-a facut preludiu, fiind asa se explica lipsa umezirii vaginului, durerea la sex si lipsa placerii cand faci sex.
De ce folositi lubrefiant cand sunteti atat de tineri? As intelege la batranete, cand vaginul nu se mai lubrefiaza natural din cauza menopauzei, dar asta spune tot la sexul tau: ca-i patetic, odata ce barbatul ala nu-i interesat decat de satisfactia madularului lui, nu si a ta.

Multe, foarte multe cupluri se depart din cauza acestei probleme serioase la sex, fiindca ar trebui sa fie placut, excitant, nu dureros si stresant.

Nu-i mai permite deloc sa intre vaginal pana nu-ti face un preludiu foarte bun sa te exciti si umezesti foarte bine, fiindca abia de atunci se incepe sexul vaginal, nedureros si placut.
.

| Noah21 explică (pentru Violleta2022):

Nu ne apucam din prima dar gen face totul bine dar nici dacă sunt umeda nici atunci nu intra de aia trebuie sa folosim și chiar dacă suntem excitați amanadoi nu pot sa stau sa îl bage e relaxant e bine totul sunt unele poziții când sunt total bine mai ales dacă mu fac efort dar dacă fac un pic de efort deja ma doare

| Violleta2022 a răspuns (pentru Noah21):

Vai de mine, si te mai miri de ce te doare, din cauza prostiei si grabei cu care baiatul ala sare pe tine.
Pai nu are voie sa faca asta, pana nu te umezesti complet, ca nu face sens, ala nu mai este sex de placere, ci teroare si durere!