| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa! Am o nedumerire. Eu am 20 de ani, prima mea relatie (de la 15 ani) a fost de 4 ani..in fine, am terminat-o, eu evident nu mai sunt virgina, acum de 6 luni am un iubit de 26 de ani, de curand mi-a confirmat ca este virgin, am ramas socata oarecum...si acum nu stiu, am facut-o de 2 ori, insa el tot pare a fi virgin si nu stie ce sa faca. Dilema mea este urmatoarea, el nu se dezvirgineaza fiindca nu sunt eu virgina? cum se poate rezolva asta? Si el zice ca o are... mica fiindca inca nu s-a dezvirginat, daca se dezvirgineaza se mareste sau cum? Helppp plizzz crying

Răspuns Câştigător
| Marius925990 a răspuns:

Sa fi virgin ca barbat este mai ciudat in sensul ca nu se vede daca esti sau nu virgin.asa zisa ata nu e musai sa se rupa.simtiti-va bine si atat.chiar nu conteaza.
tu te simti bine ca el a fost virgin cand v-ati inceput viata sexuala?

| Violetacatalina a răspuns (pentru Marius925990):

Sincer nu pun pe primul loc sexul, am trecut prin multe lucruri grele (si nu ma refer la sex) asa ca vreau doar o persoana care sa ma inteleaga si care sa ma iubeasca.

| Violetacatalina a răspuns (pentru Marius925990):

Nu a fost nimic special in sensul wowww... oricum il iubesc si prea putin mi pasa de este virgin sau nu. multumesc pentru raspuns

Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici un semn al virginitatii la barbat. Toti barbatii se dezvirgineaza la primul contact sexual (oral, anal, vaginal) si nu exista nici un semn. De asemenea, virginitatea nu are legatura cu dimensiunea penisului.
E posibil ca prietenul tau sa confunde virginitatea cu integritatea frenului (desi e cam absurd la o persoana alfabetizata cat de cat, care are mai mult de 9-10 ani). In acest caz, afla ca aproximativ 60% din barbati traiesc cu frenul integru toata viata, fara ca asta sa insemne ca ar fi virgini, fara sa le afecteze viata sexuala sau dimensiunile penisului. la aproximativ 25% din barbati se rupe la primul contact sexual (fara sa aiba absolut nici o legatura cu virginitatea partenerei), iar la restul se rupe candva, in timpul unei masturbari sau a aunui act sexual oarecare (uneori dupa 10-15 ani de la inceperea vietii sexuale).
Asadar, nu are cum sa ti se para ca partenerul tau e virgin, stii ca a avut contact sexual, deci 100% nu e virgin. daca are frenul intact, inseamna ca face parte din cei 75% barbati al caror fren nu se rupe la primul contact sexual. Asta este normal si, la majoritatea trece nebagat in seama. Dimensiunea nu e influentata de fren.
Ce e mai grav e ca voi, oameni maturi nu aveti niste informatii de baza (tu stii sa folosesti chiar si interentul, deci nu numai ca esti alfabetizata, ci chiar mai mult). E important sa va informati, sa mergeti la biblioteca, sa luati manualele de biologie, sa invatati anatomie umana, sa invatati tot ce este de invatat despre corpurile voastre.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Facand sex cu tine, dupa primul act sexual, nu mai este virgin. Dezvirginarea, nu influenteaza cresterea penisului. Deci face sex cu ce are dat de natura. Daca il iubesti cu adevarat, iubeste-l cu cat are.

| Violetacatalina a răspuns (pentru Emilian65):

Nu pe mine ma deranjeaza marimea...el este indignat de asta
Si da il iubesc, niciodata nu mi-a fost o prioritate sexul si marimea...dar stiu ca el se simte prost

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A ramas virgin in urma sexului? Trebuia sa i se rupa himenul sau cum? Esti sigura ca tu stii cum se face sex?

| Violetacatalina a răspuns (pentru anonim_4396):

Era virgin si eu nu mai sunt, el crede ca inca este virgin

| 17Ioana a răspuns:

1. Daca pui asemenea intrebare, educatia ta sexuala lasa mult de dorit
2. Daca marimea lui nu te multumeste, te pot ajuta eu, imi place in 3
3. Dezvirginat este sigur din moment ce te-a penetrat. bine, se mai poate dezvirgina si anal... dar trecem peste subiect
4. Daca el nu stie ce sa faca, invata-l tu, fi tu stapana pe situatia si condu tu lupta din pat

| Violetacatalina a răspuns (pentru 17Ioana):

Daca tu ai avut o mama cu care sa vorbesti chestiile astea este foarte bine si ma bucur pentru tine, eu am avut o alta situatie si nu am avut cu cine sa vorbesc pe cine sa intreb si cine sa ma sfatuiasca

| 17Ioana a răspuns (pentru Violetacatalina):

Imi cer scuze pentru neplacerile create! Nu asta am urmarit! Daca te pot ajuta cu mai multe sfaturi, iti stau la dispozitie! O seara buna!

| bobo05031993 a răspuns:

1.Din moment ce el a facut sex cu tine nu mai este virgin.
2.Organul genital al barbatilor creste pana la varsta de 16-18 ani, deci nu exista nici o sansa sa-i creasca peste noapte