| elenita_7894 a întrebat:

Bune...Am si eu o problema. Imi place foarte mult de un baiat, dar eu nu stiu daca el ma place. Cum pot sa aflu? Sau ce ar trebui sa fac sa ma placa? Va rog cateva sfaturi! Fundaa big grin :*

Răspuns Câştigător
| JuliaR a răspuns:

Fii tu! Nu incerca sa fii altcineva doar ca sa-l faci pe el sa te placa. Daca el se da la fete diferite de tine, nu inseamna ca le si place. Nu! Se da la ele pentru se gandeste ca de la ele poate obtine ceva. Daca vrei sa-l faci sa te placa fii tu insuti, arata-i ca-l placi si ca esti mult mai buna decat altele. Si daca ii arati ca il placi, poti afla si daca sentimentul e reciproc. Ii poti arunca privire lunga urmata de un zambet (fara sa-ti muti privirea daca te vede), ii poti aranja camasa/cravata/gulerul la haina pe motiv ca nu era cum trebuia iar tie iti place cand e aranjat cum trebuie, daca e cu tine in clasa, ii poti cere temele sau sa-ti explice ceva la care tu nu te pricepi iar apoi il pupi si ii multumesti, sa stai langa el in banca si sa-ti pui capul pe mana sau pe umarul lui pe oricare motiv (te doare capul, esti obosita s.a.m.d.). Sunt o gramada de lucruri pe care le poti face! Daca esti mai indrazneata, intreaba-l daca iese la un suc cu tine si cu alte cateva prietene de-ale tale, dupa care vorbesti cu ele sa gaseasca o scuza si sa plece => ramai singura cu el! Cere-i pareri, cere-i lucruri, intreaba-l daca vrea sa se serveasca din ce mananci tu.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Numai binelove struck