| Girl0008 a întrebat:

Buuună TPU...
In scoala aveam o trupa de rockeri si unu din cei care fac parte m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el...si e dragut siimi place si i-am spus „DA", apoi mi-a spus ca va fi cu mine cu o singura conditie, sa ma fac rockerița(rock ascult ) acum trebuie sa vad cum fac sa arat ca si una (rockerița).
Azutatima si spuneti-mi cum pot sa arat ca o rockerita?confused
Greu nu cred ca e stiu doar ca trebuie sa ma imbrac in negru... hmm thinking Am breton intr-o parte... taiata pe maini sunt, Si cam mai ce ar mai trebui?
Dau fuuundăătonguepuppy dog eyes.

47 răspunsuri:
| briosicabriosel a răspuns:

Buna, nu merita sa te schimbi pentru nimeni. cine te iubeste te iubeste asa cum estihee hee

| ComatoseWine a răspuns:

Daca te simti bine cu acest stil cine te opreste?! De gasit haine rock e usor ca doar avem internet.

| Girl0008 explică (pentru ComatoseWine):

Exact...Uite un baiat/fata inteligent/a Decat toi ceilaliwinking Inafara de unii.oh go on

| marie08 a răspuns:

Deci nu am putut sa nu comentez cand am vazut ce idei au uni despre rock ( Cozminel sau cum il cheama). Rock-ul nu inseamna sa te tai pe maini sau sa te imbraci numai in negru. Parerea mea, daca chiar vrei sa te imbraci rock iti poti pune un tricou negru cu o formatie favorita, shoezii si lantisoare cu pentagrame sau mai stiu eu ce vrei. bestial.ro e un site cu chestii rock sa zic eu asa. daca nu esti din timisoara dai comanda si iti zic eu ca nu e facatura. trebuie sa ai grija doar de marimi ca nu prea se potrivesc. in rest nu trebuie sa te schimbi. Si acum pentru ideea aceea cu rock-ul si eu ascult rock si asta nu inseamna ca am probleme psihice cozminel. Te asigur eu ca sunt perfect sanatoasa. Si rock-ul nu inseamna ca te imbraci numai in negru si iti tai venele si te droghezi intr-una. ala e emo alta categorie. Nu mai combinati emo cu rock CARE APROPO sunt total diferite. Si asta e numai parerea mea. si girl0008 daca vrei sa fi si mai rockarita poti sa iti vopsesti parul( rosu), unghii negre si machiaj cu negru la ochi ( putin nu exagera). Si sa nu cumva sa te prind cu pirce-ing ca si ala e o prostie. faci infectie si dupa te doare si mai bine nu. Am zis sa nu te iau cu chestii de genu nu te schimba pentru nimeni pentru ca daca asta era raspunsul pe care il vroiai intrebai altfel: "Ar trebui sa ma schimb pentru un prieten?". Asa ca sper ca te-am ajutat cu intrebarea ta:*

| DiiiAnAaaa a răspuns:

Taiata pe maini esti?straight face
aau...nu`mi spune ca te`ai taiat pentru el.

| Girl0008 explică (pentru DiiiAnAaaa):

Nuuu nu pentru eeel laughing)
Eram taiata de mult.big grin

| DiiiAnAaaa a răspuns (pentru Girl0008):

Din curiozitate.big grin
de ce te`ai taiat?

| Girl0008 explică (pentru DiiiAnAaaa):

Pff...Asa mi se sculase mie pe moment rolling on the floor)
Nu stiu chiar nu stiu.thinking
Ma taiam cu lama de la ascutitoarehee hee
Si sunt taiata si pe limba big grinhappy

| DiiiAnAaaa a răspuns (pentru Girl0008):

Si te simti mai bine taiata? laughing

| Girl0008 explică (pentru DiiiAnAaaa):

Muuult mai binee smugsmug laughing
Glumeam.Ma simt normal
Ia give me the id`u tau vb acolo...big grin

| DiiiAnAaaa a răspuns (pentru Girl0008):

Nunu.vb pe TPU.winking

| Girl0008 explică (pentru DiiiAnAaaa):

Mesaje... altceva dar nu chat la intrebarea mea phbbbbtbatting eyelashes

| DiiiAnAaaa a răspuns (pentru Girl0008):

Esti bi?batting eyelashes

| Girl0008 explică (pentru DiiiAnAaaa):

Iuuuu... Ce sa fiu?laughing)
Aaa mdea... nu nu sunt Doooamne mi la dat o fata care era cred...
Lol eu un intrebari de rock si cu totu altceva... Nu *** sa fiu bi laughing)

| DiiiAnAaaa a răspuns (pentru Girl0008):

Oke oke laughing

| DeadRose15 a răspuns:

Mai proasta nu puteai fi? straight face

| djmk1988 a răspuns:

Cum sa zici fa idioata mica ca esti taiata pe maini rolling on the floor))))))))))))))))))))))))

| Girl0008 explică (pentru djmk1988):

„fa idioata mica" Ma abtin sa nu iti zic vreo 2 straight face...
Da sunt taiata pe maini si ce e cu asta...Vam taiat pe voi sau... nu inteleg
Ce aveati in potriva.confusedthinking

| RB26DETT a răspuns:

NU MERITA sa faci atatea doar pentru a fi cu el, eu zic ca rockerii se mai si drogheaza, poate te va pune sa o faci la un moment dat, un baiat ar trebui sa te iubeasca asa cum esti tu nu sa te schimbi in ceva ce nimanui nu-i va placea doar sa fii pe placul lui, oricum e treaba ta, cum iti asiguri viitorul, si ai grija in ce anturaje te bagi!

| Girl0008 explică (pentru RB26DETT):

Nuuu este genuu x_X
E de treaba
E baiat caterincos b-)
Si nu ma schimb pentru el
Jumate din scoala sunt rockeri si ceilalti aproape...straight face

| RB26DETT a răspuns (pentru Girl0008):

Bine daca zici tu, treba ta, conteaza sa fii fericita alaturi de persoana pe care o iubesti
PS: invata totusi sa canti la chitara ca oate iti va prinde bine, daca zici ca el e rocker, poate infiintati o trupa mai tarziu, va duceti la romanii au talent laughing)))

| Girl0008 explică (pentru RB26DETT):

Am chitara laughing Si stiu si sa cand! tongue

| RB26DETT a răspuns (pentru Girl0008):

Bravo, si eu am una dar nu rock (mie imi plac cele acustice :X)

| RB26DETT a răspuns:

Da ai ceva răspunsuri nu glumă!

| Crucified a răspuns:

Ce om rolling on the floor. Ce naiba ascultă şi ăsta? laughing Black Veil Brides? rolling on the floor Hai că eşti tare laughing Cică,, tăiată pe mâini,, laughing Ce rock mai asculţi şi tu?laughing Emocore? rolling on the floor

| Unicornnnn a răspuns (pentru Crucified):

Black veil brides si Escape the fate ce stii tu man ala rock adevarat lol

| StanIoanaMihaela a răspuns (pentru Crucified):

Ce ai tu cu muzica emo sad ce ai zis ma tu de emocore sad >sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca el e rocker, e normal sa vrea sa aiba o iubita care sa aiba acelasi stil cu el. Gandeste-te cum i-ar sta unui cocalar cu o rockerita. Nasol, nu?

In fine, nu trebuie sa te tai neaparat. Doar cei EMO o fac, si de obicei fac asta ca sa isi aline durerea morala cu cea fizica. In primul rand, incearca sa porti haine negre, gri sau albe, cat mai mult. In al doilea rand, foloseste mult rimel si putin creion de ochi de fiecare data cand iesi din casa. Daca nu e voie cu machiaj in scoala ta, foloseste doar putin rimel. Intotdeauna sa folosesti placa de par, daca ai una. Crede-ma, baietii, mai ales rockerii sunt atrasi de fetele cu parul lung si intins.

Din punctul meu de vedere ai cam tot ce iti trebuie ca sa fii ' rockerita ' thinking A, si nu uita sa asculti muzica la casti in pauze la scoala, sau pe strada. Da un aspect cool, crede-ma.

Totusi, daca chiar vrea sa fie cu tine nu ar vrea sa te schimbi. Dar daca te-a ales pe tine in locul altor fete, e semn bun.

Bafta! :*

| Northwind a răspuns:

Ești nebună? În primul rând, rock nu înseamnă emo! Doar emo îți taie venele. laughing. Și un sfat prietenesc: Nu te schimba pentru el. Din moment ce ți-a cerut asta din prima, își bate joc și te ține doar pentru imagine.

| NegativeCreep a răspuns:

1. Nu merită să te schimbi pentru nimeni, fii tu însăţi.
2. Nu look-ul te face rocker! Ce rock ascultă tipul ăsta? Tokio Hotel? laughing

| Andamibmib a răspuns:

Cumpara-ti haine de aici si e perfect :)) http://www.dsignrock.ro/tricouri-formatii-20-25-ron-/

| SometimesSomehow a răspuns:

Ahahahaha, imi cer scuze daca o sa te dezamageasca, dar baiatului aluia ii lipseste o doaga, pot sa bag mana in foc ca nu este 'rock' ceea ce asculta el laughing bulshit-uri ca si alternative si alte prostii. Cum sa iei cererea lui in serios? Cum sa fii taiata pe maini? spune-i ca tu esti asa cum esti si daca te place cu adevarat va fi oricum cu tine. Oare cat de taiati sunt cei de la G'n'R sau AC/DC pe maini? ma tot intreb laughing

| Girl0008 explică (pentru SometimesSomehow):

Iri raspund eu... Foarte

| SometimesSomehow a răspuns (pentru Girl0008):

Eheee, epureaza inteligenta din tine, se vede cat poti. Kill yourself

| CoZmIInEL a răspuns:

Esti dusa cu capu fetito. Inca un bun exemplu pentru care URASC ROKERII SPURCATI :@. Asa sunt toti rokerii imputiti, cu roku lor de ****, nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni, el inca e un specimen esuat de rokar spurcat. TRAITIVA VIATA IN PULA MEA, ROKU E DOAR PENTRU COPII CU PROBLEME PSIHICE CUM DREAQ SA TE TAI? Dumnezeu ti-a dat o viata nu pentru a`ti face rau ci pentru a te distra cu prietenii, a face tot ce e de facut, nu ca sa te imbraci in negru k la o inmormantare, sa iti tai venele toata ziua, si sa iti bagi in tine numai droguri.

| Girl0008 explică (pentru CoZmIInEL):

Dar: 1) nu ma shimb pentru el 2)Nu inteleg de ce esti CONTRA 3)Ma tai ca asa vreau eu 4)Nu bag droguri in minewinking

| ComatoseWine a răspuns (pentru CoZmIInEL):

Nu toti care asculta rock sunt asa.Eu ascult cu respect rock si nu pot zice ca ma imbrac numai in negru pentru ca itt mai vine cateodata sa porti si altceva.MUzica nu inseamna un stil anume.Muzica e ceea ce simti tu. Faptul ca fiecare gen de muzica e asociat cu un stil de vestimentatie e doar un moft.Trupa aia rock e doar pentru imagine.

| WoodenCross97 a răspuns (pentru CoZmIInEL):

Baa in p**** *****. urasti rockeri? pai du-te in p**** ***** de cocalar ..ne faci spurcati, imputiti si alte alea? baa cocalarule ..de ce dracu ai mai raspuns daca iti plac manelele si alte c******i romanesti? sa te faci de ras? ok tocmai ai facuto..bine inseamna ca majoritatea oamenilor sunt cu probleme psihice doar tu esti ala ''normal cu manele si alte c******i.straight face'' Cocalar ''spurcat'' ma doare in p*** ca dumnezeu mi-a dat viata..doaamneee ce RATAT!

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoZmIInEL):

Wtf, vorbești in halul asta si mai zici ca rockerii sunt prosti sau nu mai stiu cum..SI eu sunt rockerita, decat sa ascult manele si porcarii d-astea, mai bine ascult rock, stiu ca sunt si trupe mult prea nebune, dar nu toate sunt asa..precum Skillet sau Black Veil Brides, dus cu capul ești tu, rockerii nu se taie, in privinta asta, Girl0008 a gresit,asta fac doar cei EMO,pentru că-s prosti,dar rockerii nu fac asta,ei au un stil de viata distractiv,si rockerii nu se imbraca doar in negru,culori de baza pentru rockeri : Negru,albastru,verde, rosu, alb. Orice in afara de roz, mov, galben si portocaliu.Rockerii nu se drogheaza, ei beau mult energizant. Si am mai spus, nu isi taie venele, asta fac cei EMO..Nici nu ești rocker si comentezi. urasc oamenii ca tine. rolling on the floor Rockerii sunt tari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WoodenCross97):

Bravo! Si eu sunt rockerita big grin Măcar noi nu suntem maneliști și cocalari, tiganii canta manele laughing)

| Anoniiiiimm a răspuns:

În primul rând rockerii nu se taie, în al doilea rând, ca să fi rocker nu trebuie să te îmbraci într-un anume fel, trebuie să simți muzica

| Rock4567 a răspuns:

Uite bratari un tricou cu o trupa cizme lungi si jeansi

| aalexandraaaaa a răspuns:

Bratari multe la maini,unghii negre, tricouri cu diferite modele:schelete etc etc.,pantaloni taiati daca vrei,parul tapat, machiaj negru, papuci de care vrei. tenisi daca vrei.E mai mult gothic, dar merge si ca Rock, sper ca am ajutat.Cu placere

| DeeaTrueLove a răspuns:

Pai thinking Cam acelasi lucru ca ceilalti spun si eu : Nu te schimba pentru un baiat. Daca te iubeste, te iubeste asa cum esti. Sa sti ca daca vrei sa fi rockeritza sau esti tot aia laughing, asa. nu trebuie neaparat sa ai si un look anume.

| Adela1 a răspuns:

Salut......Hai ca iti spun eu cum sta treaba cu chestile astea.
1) despre imbracaminte: poarta bratari cu tinte sau cruci ....de astea.
curele cu lanturi si tinte. Poti sa porti si blugi in carouri cu rosu nu neaparat numa negru. IDEEA E sa ai tot felul de tinte cranii si de astea.
2) Despre coafura: e bine si cu parul intr-o parte dar poti sa ai si creasta.
Poti sa cauti pe site-uri Rock despre haine si tot restul.
Sper ca ti-am fost de ajutor.winking

| Alexandrescu_Anisia_1996 a răspuns:

Hei.
1.un roker nu se taie, un ssatanist da
2.sunt un fel de tipa rock sa zic, si dfatul meu e ca nu exista un anune stil rock, trebuie sa ai o combinatie intre sexi bad girl si rock..altfel lumea te va considera o satanista baietoasa la fel ca si pe mn..insa eu prefer sa fiu asa deacta sexy...ce niba...mai departe..depinde ce fel de rock asculti.iar mai mult. poarta haine negre, bocanci si argint..si gata

| Geiby a răspuns:

Uite eu nu comentez iti spun doar cum sa devii.deci:haine negre, gri si albe daca-i cazul tricouri negre cu formatzia favoita unghii rosii sau negre cu cranii (as zice fara cruci) sau litere. par lung sa ai intins bine cu placa taiat ciudat si stufos (sau cum se zice)3-5 lanturi negre si roz (sta bine roz dar vezi sa fie mai strident ca da inpresie de rocker)toate culoriile stridente dau impresie de rocker dar sa nu incerci pe mov ca nu mi se pare ca se potriveste unui rocker,fuste cat mai scurte din fas cu multe straturi (negre ar sta bine)cu colantii daca nu vrei sa ti se vada lenjeria intima, cu tenisi multi in garderoba sau cizme uzate fara toc negre sau pntalonii foarte rupti cu veste lungi de blug cu pete portocalii si roz.Iit recomand sa-ti lasi mereu parul pe spate si sa nu injuri de dragul unui rocker (n-am zis ca prietenul tau face asa, unii rockeri fac asa)si mahiata strident! Asta e un look de rocker adevarat.dar daca vrei un look mai cuminte trimite-mi mesaj privat...happySucces!