| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa dezvirginezi o fata trebuie sa eu bagi pe toata sau poti sa o dezvirginezi chiar daca ai bagat-o putin da nu pana la capat?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Himenul se afla la intrarea in vagin,deci nu are importanta.
Si indiferent cat si cum,din moment ce a avut orice fel de relatie sexuala(orala,anala,vaginala),inceteaza sa mai fie virgina!
Multe fete se nasc lipsite de himen sau au himenul elastic, motiv pentru care obisnuita sangerare poate lipsi, dar dezvirginarea e clar ca a avut loc.

| ascovit a răspuns:

Nu conteaza cum o bagi, nici daca este sex anal, vaginal sau oral. O data ce ai intretinut relatii sexuale cu ea nu mai este virgina!

| liviu42 a răspuns:

Himenul se afla la intrarea in vagin. După primele penetrări, himenul nu va dispărea dintr-o dată. El se va rupe sau lărgi suficient de mult pentru a permite penetrarea. Pe de altă parte, e interesant de ştiu că, în unele cazuri, dacă o fată a avut 2-3 raporturi sexuale iar apoi o perioadă îndelungată nu a mai avut raporturi, himenul se poate "strâmta". Această situaţie poate fi recunoscută prin aceea că femeia va acuza, la următorul raport, o jenă, o durere (care va trece ulterior). Astfel de dureri pot surveni şi în cazul în care există disproporţii fizice între penis şi intrarea vaginală/vagin.

| Narcis2007 a răspuns:

Ambele variante sunt corecte...

| AvM94 a răspuns:

Pai la ginecolog ce o sai zica daca nu eu bagi toata si nu o duci pana la capat?

| Luiza_4166 a răspuns:

Depinde...depinde de marimea fiecaruia(ma refer la baiat),depinde de organismul fetei,de himenul acesteia, dar in mare, e de ajuns sa i-o bagi jumate... daca a curs sange e gata.Bine ca nu la toate fetele virgine curge sange dar la majoritatea.

| russu1940anonimus a răspuns:

O bagi in ea pana ii curge sange laughing