| Bianca78 a întrebat:

Cam cat de rezistent e un prezervativ de calitate bun (Durex). gen : înainte cu 10 secunde băiatul îi vine să ejaculeze și bagă la maxim penisul in vagin de repede și de adânc are vreo șansă să se rupă sau ceva de genul?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele se rup dintr-un singur motiv: cand sunt PREA MARI pentru penisul baiatului, fiindca atunci sunt largi si se rasucesc pe penis in timpul sexului, pana se intind la maxim si se pocnesc/se rup.

Toate prezervativele sunt bune si sigure NUMAI DACA baiatul cumpara masura corecta pentru penisul lui!

Majoritatea baietilor cumpara prezervative cu numere mari si foarte mari, ca sa impresioneze farmacista, dar in realitate ei nu se gandesc cat rau pot face fetei, ca acele prezervative se rup imediat la sex, tocmai pentru ca sunt prea largi, ori aluneca in vagin, ori se rasucesc pe cuc in timpul sexului, pana se intind la maxim si pocnesc.

Un prezervativ pus corect pe penis trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect, stand perfect intins pe penis, fara sa faca creturi sau falduri, strans precum pielita de la salam, pe salam.
De aceea nu are nici o importanta ce marca de prezervative cumperi, ca toate sunt foarte bune, cu unica conditie: sa cumperi masura corecta pentru penisul baiatului.

| Bianca78 explică (pentru Violleta2022):

Dar poți răspunde și la întrebarea d E mai sus la care am spus eu că chiar daca prezervativul este de calitate baitul înainte să ejaculeze cu 10 secunde o baga la maxim de adânc și de rapid in vagin că sa ejaculez prezervativul se poate deteliora sau ceva de genul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca78):

In acest caz nu merita sa faci sex cu baiatul, fiindca o partida de 10 secunde de sex, este deja patetica si de plans, un mare fiasco, fiindca o fata nu are nici o satisfactie in acest caz, doar frustrare ca nu apuca saraca sa simta nimic, in timp ce baiatul va rade cu gura pana la urechi ca si-a potolit madularul.

Prezervativul se pune dinainte de a incepe partida sexuala pe penis, si intai se face un preludiu serios fetei cu excitarea maxima si eventual obtinerea unui orgasm clitoridan si apoi se intra in vagin, nu in ultimile 10 secunde ca-i cel mai prost sex posibil, de care fuge orice fata si femeie, fiindca este imposibil sa simti ceva.

In ce priveste prezervativul am spus mai sus: nu se poate deteriora, rupe sau pocni DACA este cumparata masura corecta pentru cucul baiataului, fiindca un prezervativ trebuie sa stea STRANS lipit de penis, fara sa faca cute sau pliuri, stand perfect intins, precum pielita de la salamul de sibiu, pe salam.

| Bianca78 explică (pentru Violleta2022):

Eu am zis la final baitul Este gata să ejaculez.n-am zis că atât a durat partida. am zis doar daca înainte cu 10 secunde de a ejacula el bagă penisul in vagin la maxim de rapid și adânc că să își dea drumul daca afectează prezervativul cu ceva chestia asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca78):

Si pana atunci ce face cu penisul, unde-l tine? Afara?

| Bianca78 explică (pentru Violleta2022):

Nu. înăuntru in vagin. dar gen atunci mă interesează pe mine când cu 10 secunde înainte de a ejacula el baga penisul la maxim in ea de adânc și de rapid pentru a ejacula ( atunci dacă afectează prezervativul)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca78):

Pentru a 4-a oara iti spun acelasi lucru: prezervativul va fi afectata si se va rupe NUMAI daca este larg /largut!

Deci, sa cumpere prezervative care stau strans pe cuc si poata sa faca sex cu el pana la final, cum doreste, fara risc si fara sa afecteze nimic.

| Bianca78 explică (pentru Violleta2022):

Deci baitul poate și bage cât de adânc și rapid vrea el că nu se va rupe nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca78):

Ia de citeste rapsusnurile de mai sus, ca deja m-am plictisit sa-ti rapsund intruna, la aceeasi intrebare!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg, ce anume sa afecteze prezervtaivul?

Am scris deja de 2 ori mai sus, ca nu afcteaza nimci prezervativul atata vreme cat este masura corecta pentru cucul baiatului!

Numai daca prezervativul este larg, chiar si foarte putin larg, abia atunci exista riscul sa se rupa/pocneasca.

| Emilian65 a răspuns:

Da.