| LoveParis a întrebat:

Cand dansez cu fata pe care o plac parca nu am curaju sa o sarut? cand ar trebui sa fac asta? Si aseara am avut prima seara de banchet si mi-a fost rusine sa o sarut! Toata noaptea ma gandesc la ea si nu stiu cum sa fac sa o pot saruta... Daca reusesc sa o sarut cand trebuie ma combin cu ea:X! Va rog raspunsuri repede avem si a 2 seara de banchethappy! Astept ras!happy

Răspuns Câştigător
| SupradozaDeVise97 a răspuns:

Pai in primul rand vorbeste cu eabatting eyelashes spune-i ca-ti place de ea pentru ca s-ar putea sa te respinga si in public nu cred ca ti-ar cadea bine. Vorbeste cu ea, spune-i ce simti, propune-i sa fie cu tine si toate vin apoi de la sine. (dar astea cand sunteti doar voi doi ). Multa bafta si distractie placuta :*! Sa ma tii la curenthee hee

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Tinerii din ziua de azi...
Nu ca eu as fi batrana, dar na' laughing.
Deci, eu una nu as permite sa ma sarute niciun baiat asa, din senin, fara sa fim impreuna!
Nu mi se pare deloc normal sa o saruti si dupa sa ii ceri sa fie prietena ta. Pe langa asta, risti sa fii respins in mijlocul sarutului, o situatie destul de penibila din punctul meu de vedere.
Mai intai ii spui ca o placi, o intrebi daca si ea te place, eventual lupti putintel pentru ea(pentru ca nu in toate cazurile e asa de usor precum crezi) si doar daca te accepta poti incepe cu saruturile.

| Dr3yga20 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa incerci sa te combini cu ea mai apoi vine sarutul laughing. Incearca sa te apropii mult de ea, Ii spui ce frumoasa este, o inviti la dans si te uiti in ochii ei. La un moment cand crezi ca sunteti singuri sau cat de cat poti s-o intrebi daca ii place de tine sau pur si simplu ii spui tu ca iti place de ea, daca zice da o saruti direct. Imi amintesc in clasa 8 la banchet vroiam si eu la fel cu o fata dar am asteptam prea mult si mi-am ratat sansa, nu face la fel ca mine.

| LoveParis explică (pentru Dr3yga20):

Dam mesaj pe privat

| Bianca0007 a răspuns:

Incearca sa stai cat mai mult pe langa ea si bineinteles sa si vorbiti; invit-o la dans mai ales cand sunt melodii lente; fa-i complimente; probabil o sa banuiasca ca o placi; apoi invit-o la o plimbare ca sa fiti singuri si ii poti spune ce simti; parerea mea e ca nu ar trebui sa incerci sa o saruti inainte de toate astea ca daca nu te place s-ar putea sa te trezesti cu o palma; si neaparat sa incerci sa faci ce ti-am zis pentru ca nu ai nimic de pierdut si ai putea regreta mai tarziu ca nu ai incercat

| LoveParis explică (pentru Bianca0007):

Nu e chiar asa cum credeti voi, voi credeti ca sa te saruti cu cineva trebuie sa fi impreuna cu acea persoana? de ex si anul trecut la mare m-am sarutat cu ea si abia peste 2 zile am fost impreuna...si stiu ca nu am nimic de pierdut dar daca m-ati cunoaste ati vedea ce incerc eu de fapt

| Bianca0007 a răspuns (pentru LoveParis):

Ok, sunt de acord cu tine; ti-am spus asta doar ca sa eviti o situatie neplacuta, dar nu inseamna ca nu poti face asta. Deci, cum a mers?

| IulianaD a răspuns:

Of....baietii astia...