| Houselaurie a întrebat:

Cand ii spuneti prietenului/prietenei te iubesc? dupa cat timp de cand ati inceput relatia? si dupa cat timp credeti ca e preferabil sa spuneti te iubesc?

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu i-am spus după vreo 5 luni de relaţie.
Nu există un moment anume când e "recomandat".
Ideea e s-o simţi pe bune şi nu să fie doar un "must be".
Salut.

| Libelle a răspuns:

Cand simti ca tii din ce in ce mai mult la ea/el
iubire nu e din primele zile... dar tot asa devine

| TąNyą a răspuns:

Atunci când simţi.

T.

| Carmen a răspuns:

Atunci cand simtiti nevoia sa o spuneti.

| xxdd a răspuns:

Spui cand simti, asta nu inseamna totusi sa-i zici din prima saptamana, sau din prima luna, n`ar fi fost timp suficient sa va apropiati.

| simona_3709 a răspuns:

Spui te iubesc atunci cand simti asta. Nu exista o durata de timp dupa care ii poti spune partenerului tau te iubesc.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna acest lucru se spune atunci cand simti. Dar inainte de-a o spune trebuie sa demonstrezi... iar apoi sa spui.
In a spune cuiva ''te iubesc''nu se poate tine cont de timp, poti iubi o persoana si in 2 zile.

| pinkflower a răspuns:

Atunci cand explodezi si nu mai poti tine in tine sa spuni un sincer "te iubesc ".

| Traian a răspuns:

Nu ii spui neaparat "te iubesc" dupa un anumit timp. ii spui atunci cand simti asta.

| Polly_7765 a răspuns:

Depinde.
Daca tii la baiatul/fata respectiv/a.se poate spune si in prima zi
Dar daca nu, ar fi de preferat sa mai asteptati, sa ajungeti sa simtit amandoi ca va iubiti.happy

| SecretWish a răspuns:

Atunci cand simti tu ca il / o iubesti cu adevarat happy
De ce sa mintim?winking

| ραтяίcία a răspuns:

Cand am chefhee hee
dupa 4 zile de relatiehee hee
nu ai o data anume, pur si simplu trebuie sa simtiwinking