| Corinne a întrebat:

Dupa cat timp i`ai spus "te iubesc" prietenului/prietenei tale?batting eyelashes

21 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Cred ca dupa un an, nu poti iubi pe cineva din prima clipa si de asta cred ca nu-s au rost cuvintele te iubesc, daca cu adevarat ceea ce simti nu este iubire ci apreciere, respect sau prietenie.

| Sara a răspuns:

Dupa 2 saptamani, si acum avem un an jumatate

| bluesky a răspuns:

Nu e un moment anume, ii spui cand iti vine din suflet sa spui, sa zici cu inima nu cu gura si mintea!winking

Nu i-am zis, ca ne-am despartit...crying((((((crying((crying((crying(

| viatadecacatt a răspuns:

De prima oara cand vorbim, ne uitam unul la altu, chestii, trestii:X

| georgiana a răspuns:

Eu dupa 7 luni :*. tu?

| georgiana a răspuns:

Ma bucur pentru tine, sa fii fericita. :*
Sa stii ca este posibil.sunt relatii in care partenerii au o legatura mult mai stransa(ma refer la cateva luni) decat cei care au mai mult timp impreuna, depinde voi.pa`pa si iubiti-va mult.

| Corinne explică:

Multi inainte alessia kiss

Georgiana.la fostul prieten nu i-am spus niciodata.acum am pe altcineva care mi-a spus ca ma iubeste (dupa aproape 3 saptamani de relatie).de aceea am adresat intrebarea sa stiu daca chiar ma poate iubi dupa un timp atat de scurt happy
Nu stiu dupa cat timp ii voi spune si eu. thinking deocamdata nu sunt sentimente atat de puternice din partea mea happy

| Orannginna a răspuns:

Eu astept momentul...batting eyelashes
Nu cred ca voi spune pana nu voi simti asta pe deplin si nu cred ca o voi spune prea des, desi e ceva frumos. Cuvintele isi pierd din intensitate daca sunt spuse prea des! Vom vedea... happy

| daniDeeDee a răspuns:

Dupa cateva saptamani. happy

| laraandy a răspuns:

Dupa 3, 4 luni

| Tobeornottobe a răspuns:

El mi-a spus primul dupa o luna :X si i-am raspuns si eu :X nu e nevoie de cuvinte ca sa ti dai seama ca te iubeste.ci prin modul sau de a se comporta cu tine. sa te faca sa te simti speciala love struck eu chiar ma simt langa prietenul meu :X si imi demonstreaza zilnic asta :X e atat de frumos sentimentul, numit "iubire" day dreaming

| alinutzacodruta a răspuns:

Dupa 2 saptamana parca...tongue

| Kidu a răspuns:

Niciodata.
ii arati prietenului/prietenei ca-l iubesti prin fapte, nu prin niste vorbehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu-i spun dar astept de fiecare data sa -mi spuna laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 3 saptamanihappysi acum avem 3 anitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 3 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu este nevoie de prea mult timp ca sa-ti poti da seama ca iubesti.De ce sa te ascunzi dupa deget, cand este mult mai simplu sa spui ceea ce simti? Eu am spus "te iubesc" dupa cateva zile si nu imi pare rau, imi place sa spun ce simt, nu vad nimic rau in asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ce sa ne pierdem in cuvinte care oricum zboara pe linga noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi... el a facut primul pas... si anume din ziua in care ne-am combinat(si eu desigur i-am raspuns...)... ne cunosteam de foarte foarte foarte mult timp, si a mai fost tentativa de reltie intre noi, si probabil de aceea am avut curajul sa ne spunem chiar din prima zi :TE IUBESK, si chiar au fost sincere acele TE IUBESK, in momentul de fata avem aproape 6 luni de cand suntem impreuna, deci a meritatlove struck.:*

| alex_2439 a răspuns:

Dupa o luna :X:X:X aaahh si prost am fost ca n-am spus-o mai devreme laughinglaughing

| ------ a răspuns:

El mi-a spus primul dupa 3 saptamani si i-am raspuns atunci blushing