| Alexa1234a a întrebat:

Când îl văd pe băiatul pe care îl plac cu prietena lui îmi vine să plâng.
De fiecare dată mă abțin cu greu să nu plâng și simt că mi se rupe inima.

Ce să fac? De ce mă comport așa?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai putea vorbi cu acel baiat

| corbulalbrosu a răspuns:

Comportamentul descris de tine cel mai probabil se datoreaza varstei tale mult prea mici, preadolescentine, fiindca denota un mod de manifestare imatura; sa-mi fie cu iertare. O sa iti schimbi conceptia, comportamentul si modul de gandire pe parcursul maturizarii ce va urma. Multa sanatate!

| OldSoul a răspuns:

Pai daca iti place de el de vreo 3 ani, si nu ai facut nimic, ce sa mai vrei? Crezi ca cineva te asteapta pe tine?
Stii cum e vorba aia, poti sa risti si sa pierzi, sau sa nu risti si ai pierdut deja. Tu ai ales sa nu risti si sa speri ca se va intampla o minune, si dupa cum probabil era evident se pare ca intr-un final ai pierdut. Acum nu prea accepti faptul ca-l vezi cu alta cand de fapt tu stii ca ai fi putut fi in locul ei.
Sfatul meu, mai bine incerci sa faci tu un pas spre o relatie data urmatoare, din timp, mai bine sa fii respinsa dar sa stii ca nu te-a placut, decat sa ramai cu dubii si sa-l vezi cu alta, exact ca in cazul de fata.

| BlackBi a răspuns:

Incearca sa iesi si tu cu un baiat >.> cine te-a plus sa te uiti dupa barbatu uneia, cam asa este in viata nu esti prima nici ultima. Stai calma ca se despart si daca o sa-l placi si atunci iti incerci norocul.

| Alexa1234a explică (pentru BlackBi):

Mie îmi place de el de 3 ani.
Și ei sunt împreună de vreo 10 zile

| BlackBi a răspuns (pentru Alexa1234a):

Si in toti astea 3 ani, nu te-ai gandit sa-i zici ca il placi? Ce credeai ca o sa fie singur pentru eternitate? Nu conteaza de cat timp sunt impreuna daca el o place si ea la fel.el nu si-a pierdut ocazia. Tu de ce nu ai profitat cand era singur sa ii zici ca il placi, sunt 2 cuvinte.

| Alexa1234a explică:

Nu sunt obsedantă, doar tin foarte mult la el

| c0rvus a răspuns:

Esti slaba, nu ai invatat sa treci peste. Esti la inceput totusi si cred ca e ok. Gandeste-te la ce inseamna "placut" si "plans". Sunt sigur ca nu le cunosti cu adevarat sensul.
Cauta un hobby pe google, te va ajuta.