| Cristian2003 a întrebat:

Cand ma masturbez, dupa vreo 3 minute cand ma excit la maxim in timp ce ma uit la un film porno stiti cum simtiti ca iti vine si atunci cand efectiv penisul meu este tapan si incepe prima oara sa ma gadile,dar dupa nu-l mai pot freca ca ma doare, iese din uretra un lichid incolor si uleios. Mi-a aparut acum cateva zile cand ma masturbam. Este sperma sau doar lichid lubrifiant(urina nu cred ca este, dar astazi am urinat incolor inainte sa ma masturbez daca are vreo legatura)? Va rog, sa-mi raspunda careva

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Câți 12 ani ai?

| Emilian65 a răspuns:

Lichidul uleios si cleios de care vorbesti este lichidul preejaculator.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Este asa numitul lichid pre-ejaculator ce contine si spermatozoizi, mai ai mult de frecat pana sa iasa sperma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Nu contine spermatozoizi.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideea generala, care a indus teama printre femei, este ca lichidul preejaculator ar contine si el spermatozoizi, intr-un numar mic, ce-i drept, ceea ce nu exclude riscul de a ramane insarcinata. Cercetarile in acest caz sunt contradictorii, insa cele mai recente sustin faptul ca de cele mai multe ori lichidul preseminal nu contine sperma deloc. Nu te bucura inca, pentru ca sunt sanse (foarte mici) ca o cantitate mica de sperma sa fie transferata din sistemul reproducator si sa ajunga in lichidul preejaculator.