| polentor a întrebat:

Cand ma masturbez iese ceva mai fara culoare,mirositor, am 13 ani, e sperma?

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu, e frisca

| whatevernvm a răspuns:

Merge si aia

| corbulalbrosu a răspuns:

Acel lichid nu reprezinta sperma veritabila, fiind de fapt un lichid premergator al spermei. Sperma are o culoare alb-galbui murdar sau cu tente spre gri si o consistenta mai vascoasa. Sperma reala adevarata se va produce in momentul in care organele tale de reproducere vor deveni mature din punct de vedere sexual.

| mihai69 a răspuns:

Poate e smegmă, că doar aia miroase. Lichidul prespermatic e aproape inodor.

| Emilian65 a răspuns:

La varsta ta, acel lichid incolor si mirositor, nu este sperma. Este asa zisul lichid preejaculator.