| Bindiu_Tudor_1994 a întrebat:

Cand ma masturbez ma doare capul destul te tare. Pot sa face ceva fara sa consult un doctor?

Răspuns Câştigător
| alexandru0sorin a răspuns:

Man proababuil ai probleme cu tensiunea. cand pornesti o masturbarea, iti creste pulsul pentru ca inima cunoaste ca urmeaza actiune. problema este ca daca te dujrea capul de la inpucept, asta amplifica durerea. asigurate ca esti sanatos si ca nu ai motive sa te doara capul. is nu vei avea dureri care sa fie agravate cand incepi o masturbare,

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poate ai probleme cardio-vasculare sau torticolis.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca ai dureri de cap cand te masturbezi, nu te mai masturba.

| SG1995 a răspuns:

Te doare capul sau "capul", dacă e primul ia un agocalmin, dacă e al doilea, mergi la un urolog.

| Negoiu a răspuns:

Sper că glumeşti! Dacă nu glumeşti măsoară-ţi tensiunea arterială (care creşte, de regulă, în timpul actului). Nu neglija!
Eu mă gândesc că vorbeşti de capul ce îl ai pe umeri, nu de capul pwlii.

| kata92 a răspuns:

Da, nu mai practica actul respectiv pentru că e nociv pentru organism. Distruge neuronii, scade stima de sine plus multe alte probleme!

| aXy99 a răspuns (pentru kata92):

Explica-mi si mie procesul de distrugere al neuronilor prin intermediul masturbarii.

| kata92 a răspuns (pentru aXy99):

O explicație bună ar fi în cartea din link la pagina 127. Deasemenea toată cartea merită citită pentru a înțelege mai bine. http://www.adevaruldespreavort.ro/......editie.pdf

Merită văzut și clipul acesta. https://www.youtube.com/watch?v=Xv5Q92sugzE

Aștept cu nerăbdare părerea ta.

| aXy99 a răspuns (pentru kata92):

Asemenea elucubratii n-am auzit in viata mea laughing

Realizezi ca daca s-ar intampla ceva negativ cu organismul nostru in timpul masturbarii, s-ar intampla si in timpul unui contaxt sexual, cand excitatia este chiar mai mare. Deci e si mai nociv pentru celulele nervoase? laughing

| doctorandus a răspuns (pentru aXy99):

"Am citit-o. Virgiliu Gheorghe nu e om de știință, iar cartea este o adunare de obsesii și manifestări paranoice lipsite de orice suport. Presupun că acum glumești, nu? Nu poți, în mod serios, într-o discuție serioasă, să-mi recomanzi așa ceva. Cartea ar fi revoltătoare dacă nu ar fi hilară. Și acum vorbind serios, spune-mi o carte adevărată, nu îți mai bate joc." Brigaela.