| alorap a întrebat:

Cand vine vorba de a acapara atentie cuiva, multe fete pe aici primesc raspunsul " zambeste si dupa el o sa te bage in seama ". Nu vi se pare absolut NEFOLOSITOR acest "ajutor"? Nu stiu voi dar si mie si muti prieteni ai mei au patit chestia asta. Sa crezi ca o fata doar pentru ca e mai de treaba sau zambeste mai mereu, ca ii place de tine. Si totusi sunt multi pe aici care continua sa spuna asta. De ce oare? E asa de greu pentru o fata sa bage in seama un baiat care ii place? Nu zic sa ii spuna ca il iubeste sau sa ii faca pomelnic dar totusi sa faca ceva care sa denote inteligenta nu caracter slab in care doar stai si nu faci nimic.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Majoritatea fetelor nu plac baieti nu le atrag in mod special,pe ele le atrage foarte putini baieti de aici si emotile de a vorbi cu acel baiat,ele discuta calm cu masculi beta cu care se vor compromite mai tarziu dar cu alfa e greu ca sunt emoti, timiditate etc

fetele asteapta totul pe tava iar tu trebuie sa le oferi totul las scimb pentru vaginul lor man, asta e viata sincer tio spun, barbati ofera hrana pentru sex, nu vezi ca multe fete fug de baieti? ele nu simtt nimic zero asa zis placere e pentru aia frumosi, populari dar si aia cauta fete frumoase pana la urma se compromit cu fraieri beta oferind sex pentru banii

| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata se arunca la avansuri, voua baietilor ce va mai ramane de facut?
Ori sunteti pampalai si nu pricepeti cand o fata va de inteles ca va place?
Dar, unde-i cavalerismul baiatului?
Ma rog, cei care au ceva in ap, isi fac avant si fac si avansuri, castigand simpatia fetei si in anii, poate chiar o nevasta buna si frumoasa.
Totul se bazeaza pe competitie!
Daca nu esti in stare sa deschizi gura primul vine altul si ti-o fura!

| alorap explică (pentru Violleta2022):

Vad ca ai anumite fixatii cand vine vorba de ce inseamna a fi barbat sau cavaler. Dar ce inseamna a fii femeie sau feminina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru alorap):

Categoric stiu mai multe ca tine!

| alorap explică (pentru Violleta2022):

Atat de multe ca nici macar un exemplu nu stii sa faci. Tipic alora care se mint singuri ca le stiu pe toate dar nu stiu nici macar pe ce planeta traiesc.