| Dianna_8523 a întrebat:

Care a fost filmul de dragoste care chiar v-a minunat si va impresionat profund?

54 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Corabia nebunilor (1965, cu Vivien Leigh si Simone Signoret), Dirty Dancing.

| Alisa a răspuns:

Lumina ochilor mei (un film indian). L-am vazut de 10 de ori, si de cate ori am ocazia ma uit la el. E singurul film care am putut sa il vad de atatea ori si la care o sa ma uit de cate ori voi putea. love struck

| Ramonaaaa a răspuns:

Titanic.

| liz23 a răspuns:

A walk to remember...filmul care cuprinde toate sentimentele, zambet, induiosare, bucurie, tristete, puterea sacrificiului, ce insemna sa oferi fara a astepta ceva in schimb...

| Farcas a răspuns:

If Only!
Superb, intr-adevar love struck

| tyana a răspuns:

Undeva, candva! Un film vechi dar foarte bun in care sentimentele de iubire sunt atat de profunde incat strabat chiar si granitele timpului.happy

| JeSa a răspuns:

A Walk to Rememberhappy

| marrr a răspuns:

A walk to remember, O iubire de neuitat, Titanic

| xibalba a răspuns:

Hackio : A dog's story. E o altfel de dragoste, intre un caine si stapanul sau, dar e o poveste impresionanta. Filmul e bazat pe o intamplare reala.

| albastrel a răspuns:

Hmm titanicul si laguna albastra... este un film care mi-a marcat copilaria, cred ca l-am vazut de peste 20 ori happy

| andreii2 a răspuns:

Ghost Town (2008)-Nu e chiar de dragoste. E comedie-romantica, dar crede-ma ca merita sa sa urmaresti filmul.

| dydy22 a răspuns:

Mi-a palcut foarte mult IF ONLY, til recomand daca esti romantica eu cand m-am uitat la el, ma simteam de parca eu as fi trait momentele alea

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

What dreams may come(O iubire fără sfârşit), o poveste impresionantă de iubire, eroul trece prin rai şi prin iad pentru a salva sufletul soţiei sale, aproape ca-n povestea cu Orfeu şi Euridice, dragostea lor durează mai mult decât o viaţă de om, imaginile sunt absolut superbe, feerice, o beţie de culori, asemenea picturilor impresioniste, de altfel a luat Oscarul pentru efecte vizuale. A fost atât de interesant încât am simţit nevoia să-l revăd imediat, dacă scrii numele filmului pe Google imagini ai să înţelegi la ce mă refer.

| Mina a răspuns:

A walk to remember si Sweet november.

| roxynutza a răspuns:

Romeo si julieta :* superb

| Shinen a răspuns:

A ta pentru totdeauna. deoarece acolo iubirea chiar invinge chiar daca prin metode putin ciudate(reincarnare)

| eni a răspuns:

Cyrano

| Just kidding a răspuns:

Jeux des enfants. E francez, minunat!

| bblock69 a răspuns:

Love story...
Bun film!

| Katherine † Pierce a răspuns:

Pey mie mi-au placut "Printesa si soldatul". "Jurnalul". "Dirty dancing". "Titanic". mrg mai multe.happy

| daddy a răspuns:

Brown sugar ( 2002 )

| perla a răspuns:

O floare si 2 gradinari

| cami_5314 a răspuns:

The Notebook- 2004

| Klara a răspuns:

The Reader big grin

| Cryssbest a răspuns:

"Anna si Regele".

| Cryssbest a răspuns:

In afara de magnificul "Anna si Regele" ar mai fi "Shakespeare in Love"(film de Oscar) si "Original Sin"(descris de frumoasa Angelina Jolie drept "o poveste nu de dragoste, ci despre dragoste"). Cel mai mult mi-a placut "Anna si Regele" (ecranizare dupa o poveste adevarata), dar si celelalte doua filme mentionate sunt cel putin la fel de frumoase! Veritabile capodopere cinematografice!

| Cryssbest a răspuns:

O alta poveste superba de dragoste - caz real - "Temnita rosie", cu Richard Gere in rol principal. El se indragosteste de avocata care face tot posibilul sa ii salveze viata. Daca la inceput ea il priveste cu neincredere si cu mila, treptat ajunge sa il iubeasca.
Totusi, nu recomand acest film decat persoanelor cu nervii tari!
M-a minunat si m-a impresionat profund, ca sa te citez! Iar cand am mai aflat si ca e caz real...love struck

| dienuk a răspuns:

Cruel Intentions sau. A walk to remember

| copilu a răspuns:

Phenomenon...

| cosm1n_9149 a răspuns:

Sweet November e foarte bun. aproape ca mi-a dat o lacrima si nu sunt fata.happy
Green Mile iarasi m-a impresionat mult de tot dar e mai mult drama.