| clarina a întrebat:

Care e filmul care v-a impresionat cel mai mult?

22 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

"The Notebook" si "If Only"-doua drame romantice de exceptie!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Multe, fiecare in functie de subiectul abordat...
Insa Walk to remeber si A View from the Top m-au impresionat, intr-adevar, pana la lacrimi!

eileen
| eileen a răspuns:

The other end of the line - actori extrem de indragiti, o poveste de dragoste superba.

| andreutz a răspuns:

Serialul ala vechi "Caracatita" happy si acum ma obsedeaza, dar nu il mai gsesc sad
si dintre filmele mai noi, "Seven Pounds"... aproape am plans crying

Bula
| Bula a răspuns:

"MATRIX" (1) si "Zeitgeist: Addendum".
Ambele au atins in plin realitatea, chiar daca pentru unii pare sf.

| joy a răspuns:

The gladiator

| Bianca26bb a răspuns:

Fiecare are picatura sa de "fantezie". Mie mi s-a parut impresionant filmul"Titanic"

| sergiu25bc a răspuns:

Cel mai mult mi-a placut si imi place si acum acest film
TWIN PEAKS, am plans foarte mult cand a murit acea fata LAURA, si mereu asteptam cu nerabdare sa vad urmatorul episod.Cred ca pina in ziua cand viu muri imi va place mereu acest film, a fost dragoste la prima vedere din prima clipa cand am vazut primul episod.

| ? MayE [;x] a răspuns:

Weekend cu mama.
finalul este neasteptat si foarte trist. Dar merita vazut, trateaza drama unei adolescente parasite de mama si o ia pe un drum gresit. Ti-l recomand

| J7anine a răspuns:

La strada - Fellini

| galileo a răspuns:

Ceau. Filmul care m-a impresionat cel mai mult a fost Hotel Rwanda. Un film despre atrocitatile ce se petrec in lumea a III-a. Un film despre razboiul intre cele 2 minoritati ale Rwandei.

| pisika a răspuns:

Schindler's list

| mami a răspuns:

Dansand in ploaie

| sabina a răspuns:

Trainspotting; requiem for a dream; the notebook

| raul_1089 a răspuns:

Step up 2 the street si fast and furious 4

| Selena a răspuns:

Fear and Loathing in Las Vegas

| avalon a răspuns:

Sunt multe care mi.au placut. dar m. a impresionat mult. Slumdog milionaire. si nu faza k el era milionar. ci iubirea dintre cei 2... straight face greu

| pufy a răspuns:

Intreaba-ti destinul

| andryka a răspuns:

"Love me if you dare" e putin cam vechi ( cam 2003. cred )
E frantuzesc.
Mi-a placut povestea. In cazul in care vrei sa te uiti la el.ar fi pacat sa iti povestesc en-detail. In mare : e vorba de doi - baiat si fata - care continua, atata timp cat traiesc, un joc inceput in copilarie. E si funny, dar si trist. si. m-a impresionat cat se iubeau, desi numai la final realizezi acest lucru tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The curious case of Benjamin Button.
Iti da posibilitatea sa vezi o noua perspectiva asupra vietii. Ceva gen.cum ar fi fost daca.
II vorba despre un om care s-a nascut pe la 80 de ani si care in loc sa imbatraneasca, intinereste in timp.Filmul urmareste poveste lui.
In rolul principal e Brad Pittlove struck
Vizionare placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leaving Las Vegas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gara pentru doi, un film rusesc, nu cunosc numele actorilor, o superba poveste de dragoste, doi actori nu foarte tineri, interpretare de exceptie.