| Anonimfit a întrebat:

Care este diferența dinte flirt sau atractie adevarata? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt doua lucuri total diferite!

Flirtul il poti face si online, fara sa stii cine este la celalat capat al computerului, doar scriindu-i, poti flirta cu usurinta mult si bine, fiind sub anonimat putand chiar sa fii nevasta-sa sau chiar un prieten, care se amuza pe seama ta si flirteaza cu tine, spunandu-ti numai lucruri placute.

Atractia este un sentiment care se intampla numai cand intalnesti in viata reala, persoana respectiva, cand o cunosti si simti ca te cuprinde placerea sa fii in preajma acelei persoane.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt notiuni diferite, atracatia poate sa fie si fara sa flirtezi neaparat cu cineva, poti sa vezi pe cineva sa iti placa chipul si aspectul acelei persoane, zambetul ei etc fara sa schimb macar un salut

| DoctorInFemei a răspuns:

Ne intrebi daca dai funda?
diferenta e ca flirtu e de distractie. asa mi-a zis prietenul meu mai virgin ca uleiu din Grecia

| nustiu13579 a răspuns:

Hmm…flirt e atunci când cineva rade cu tine iar după mai rade in același fel și cu alții. in schimb, atracția adevarata e atunci când un om îți acorda atenția aceea doar ție, are niște glume ale lui pe care le face doar cu tine. poti sa tii dai seama și de felul cum se uita acea pers la tine … adc dacă se uita in ochii tai și după lasă capul in jos și zâmbește exista atracție, in schimb la flirt acea pers vrea sa impresioneze pers din jur sau sa le facă geloase flirtrand cu tine. mult succes