| anonim_4396 a întrebat:

Care este marimea normala a penisului la varsta de 17 ani si 1. 80cm inaltime? Atat grosime cat si lungime?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista nici un grafic si/sau vreun tipar in care sa se incadreze marimea penisului ca lungime si/sau grosime, valabila pentru o anumita varsta sau la o anumita inaltimea sau dezvoltare fizica a barbatilor. Se pare ca nu ai auzit expresia populara : ''Pitic, pitic... da si mori cand vezi ce scula are''. Multa sanatate!

| Willis a răspuns:

Parcă au înnebunit toți cu mărimea sculei. Trebuie să înțelegeți că fiecare este diferit. Sculele nu le face cineva pe strung, să fie toate standard. Ele cresc cum vor mama natură.

| Bozgi200 a răspuns:

Și eu am tot 17 doar că 1.85 și măsoară 17 :/. Sunt unii care o au și de 18-19 sau 14-15.Marimea variază de la un individ la altul. Media în România parcă e de 14 happy.

| anonimulmut a răspuns:

Acum depinde de la baiat la baiat! Nu îți poate nimeni răspunde la această întrebarea. Marimea penisului tău poate fii cuprins la varsta ta chiar și intre 15-20 cm.
La grosime ce să mai? Fiecare băiat/bărbat se dezvoltă în felul său. Nu înseamnă că dacă tu, având 17 ani trebuie să ai o anumită mărime a penisului.

| darky83 a răspuns:

Nu stiu intreab-o pe mata?