| Radu9913 a întrebat:

Ok este cam jenant si nu vreau intrebari tampite ..deci am 13 ani si penisul meu are cam 14 - 15 cm lungime si 5 grosime cand este treaz si 8 cand este in stare fleasca cam. 8 cm asa. Si ma intrebam daca este normala marimea penisului...

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

La capitolul; grosime stai bine se pare.La lungime mai trebuie ceva macar asa sa ai 17-18 cm. Vorbesc asa un penis cit de cit si sa poti face cu el treaba buna.Acum la anii tai nu stiu cit ar trebuie sa fie.Cauta si tu si vezi pina la ce virsta creste juniorul cum zicea cineva pe aici si atunci poti sta linistit.Ori vorba altcuiva vezi ce jucarie are taicatu si atunci vei stii cam cit o sa fie si a ta la final.Dar la anii astia sa te preocupe asa ceva naspa.Tu alte preocupari nu ai? Cu scoala cum stai cum merge cu invatatu etc? ASta trebuie sa te intereseze in primul rind, pentru ca marimea unui penis indiferent cit te-ai gindi tu nu o sa-l faci sa creadca mai mult sau mai putin.Deci viitorul tau este sa inveti sa faci ceva ca mai tirziu ca ai scula sau nu sa ai bani ca fetele la aia trag in primul rind.Asa daca esti un prapadit indiferent ce ascula o sa ai te asigur ca te vei uita singur la ea, sau te vei rezolva singur.Asa ca baga tare si cauta sa faci ceva in viata iar sexul tinel pentru tine nu il face public ce ai ce nu ai. Dupa cum am zis indiferent ca il ai prea mare sau mic tot nu vei putea face nimic in nici un sens sai modifici tu dimensiunile.Asta te asigur, si nu mai casca urechile la ce vezi pe net creme de crescut penisuri si etc.Alea sint povesti.Bafta la scoala si lasa scula in pace ca e f buna.

6 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Este perfect normala, nu ai de ce sa-ti faci grijiwinking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Frate ce dracu inseamna normal? adica ai vreo boala daca ai penisul mai mic? intrebarea nu are vreun rost.totusi....da e perfect ok inseamna ca la 18ani va atinge 17cm poate si mai multe, asta depinde de genele tatalui tau:daca a are penisul mare vei avea si tu, iar daca in genele tale e si asta da va mai creste.nu te agita, advarul e putinor fete le place un penis mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiete mi-ai facut ziua mai frumoasa, sau noaptea laughing. Doamne... cat am putut sa rad rolling on the floor. Da e normal.

| dorin1995 a răspuns:

Medicul iti va spune totul

| crack123 a răspuns:

Sunt atat de satul de intrebari de genul asta incat...

| Opianne a răspuns:

Un raspuns corect la intrebarea ta ti-l va da un medic endrocrinolog. Pentru ca esti elev consultatia va fi gratuita.