| SenZoru a întrebat:

Care este opinia voastra despre fetele care accepta sa fie "intretinute". Ma refer la faptul ca in cazul in care intr-o saptamana un cuplu iese de 10 ori in oras... de fiecare data baiatul sa plateasca si sucul, si intrarea la strand si etc? intrebarea mea nu se refera la cupluri care deja au minim 2-3 ani...

Răspuns Câştigător
| Georgia_2863 a răspuns:

Mie mi se pare de bun simt ca baiatul sa plateasca la prima intalnire.insa dupa aceea.cheltuielile pot fi impartite sau pot fi dati in care fata alege sa plateasca nota.asta e in functie si de cum comunica cei doi.sunt de ex si baieti care nu accepta ca fata sa plateasca.se simt cumva raniti in orgoliu.depinde.dar sunt si fete ce nu se simt comfortabil in a li se plati totul.(eu de exemplu).asta e parerea mea - si de cealalta parte se regasesc acelea care nu au nici o mustrare de constiinta happy daca li se plateste absolul tot de catre partener

16 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Tu intrebi acum o fata? laughing
Normal ca am spune ca avem o parere foarte bunahee hee Dar... cred totusi ca aste' cheltuieli ar trebui platite la jumate... 50-50, nene.

| SweetCandy a răspuns:

Sincer eu si la prima intalnire am intentia sa platesc, daca el spune nu... e ok, daca nu nu ma simt deloc ofensata...happyeu una nu suport ideea de a fii vazuta ca o faptura care toaca banihappy ca sa nu mai vb de relatiile de un an doi unde "el" este finantatorul...nu si nu...nu stiu daca ma crede cine dar asta este parerea mea sincerahappy

| daii a răspuns:

Pai daca baiatul o invita.intr-un fel e normal sa plateasca el. dar sa nu isi faca un obicei din asta.Adica.e ok.azi te-am invitat la suc platesc eu, maine la strand tot eu te invit.platesc eu intrarea dar de restul te mai ocupi si tubig grin.Adica trebuie sa fie undeva la mijloc.thinking de fapt sa fie 60% (baiat) si 40%(fata).si atunci cred ca ar fi mult mai binehappy.Nu trebuie sa fii materialista. ce D-zeu...
Te invita baiatu' o data, de doua ori, dar gata ca ti se urca la caphappy
Eu sunt fata.si sincer nu as proceda asahappy.as prefera sa fie 50-50happy si asa ar exista un echilibru.

by Daiiwinking

| Swabia a răspuns:

Si totusi, de ce atunci cand fata se ofera sa platiti jumate-jumate sau sa facem cu randul, repede va ofensati?! [zic in general!]
Cand i-am mentionat prietenului meu sa platesc si eu ...stii ce mi-a raspuns?! citez : "Te rog termina, ca ma faci de rusine!"
...am zis, mno bun! laughingrolling on the floor

| Swabia a răspuns:

Si totusi, de ce atunci cand fata se ofera sa platiti jumate-jumate sau sa facem cu randul, repede va ofensati ?! [zic in general !]
Cand i`am mentionat prietenului meu sa platesc si eu ...stii ce mi`a raspuns ?!citez : "Te rog termina, ca ma faci de rusine !"
...am zis, mno bun ! laughingrolling on the floor

| Andreeagen a răspuns:

Atata timp cat tu o inviti in oras mi se pare in regula. Nu vad unde e problema?
O intrebarethinking sa oferit vreodata sa plateasca ea pentru ea?

| Jupiter a răspuns:

Le vad ca pe niste fete ca toate fetele care au propriile motive sa faca ceea ce fac.

| SenZoru explică:

Claudiu... sincer mi se pare unul dintre cele mai penibile "teme, subiecte" intr-o relatie... desi sunt constient ca e f important, insa fetele stii si tu cum sunt...

| sunny a răspuns:

Fata ar trebui de fiacare data sa zica:cit trebuie platesc si eu.(exceptie prima intilnire). tu ar trebui uneori singur sa platesti, uneori cind simti nevoia sa iei un ajutor din partea ei

| byabb a răspuns:

Se invata si nu e binelaughinglaughing

| claudiu1818 a răspuns:

Eu cred ca nu e prea bine sa se bazeze pe tine intotdeauna ( nu se gandeste ca poate nu ai bani de fiecare data? ) ar trebui discutata problema cu persoana iubita

| gyna a răspuns:

Alooo ROMANIA e clar k daca esti baiat trebuie sa platesti acum depinde s de bunul simt al celei cu care esti daca e mai q capu p umneri logic o sa zic sa impartiti cheltuielile la un moment dat dar daca e una p interes o sa te stoarca de bani s haine s bijuteri sa-i cumperi, in ziua de azi marea majoritate a fetelor sunt asa, pacat de ele de fac 14 ani s se cred buricu' pamantului cand ele nici ***' de la fund nu si l-au sters prea binelaughing pe bune daca nu-i asa, sunt atat de sigure poe ele s cu o incredere atat de mare incat zici ca au cel putin 19 ani s de multe ori nici buletinu' nu-l au facutlaughing acum asta e, sunt mai multe feluri de fete doar stiti "cate bordee atatea obicee"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare normal să plătești prima dată când o inviți în oraș (la suc, cină, ștrand, you name it). Dar mi se pare aiurea să plătești de fiecare dată, încep s-o văd pe respectiva drept materialistă.
Sincer, și mie mi-e jenă să discut despre asta cu partenera, dar trebuie găsit un moment potrivit, să abordați subiecte care la un moment dat să ajungă și aici, apoi "negociați". Dacă tipa nu e de acord să scoată niciun leu din buzunar, atunci las-o baltă și caută alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe timpul lui stefan cel mare baiatul trebuia sa plateasca, dar frate suntem in sec XXI platesc amandoi ca doar noi femeile cerem egalitate.PS :sunt fata in caz ca nu v-ati dat seamatongue:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim intr-o societate ce promoveaza egalitatea intre sexe. deci 50-50!

| verdesinuprea a răspuns:

Dar ce ai vrea? sa plateasca fata?