| anonim_4396 a întrebat:

Sunt SHEEP...nu imi mai merge contul...am nevoie MARE MARE MARE de voi...si pentru fete si baieti...atunci cand ofata iese in oras cu un baiat...estea neaparat necesarr ca baiatul sa plateasca cand cumpara u nsuc sau ceva de genu? voi baietii... ati vrea sa platiti voi? Va enerveaza faptul ca trebuie sa platiti doar voi? Voi fetele...nu va simtiti stanjenite? sau mai cumparati si voi? ...pls am nevoie de un sfat...nu vreau sa par nesimtita

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu este neaparat necesar ca baiatul sa plateasca... Intr-adevar pentru inceput e frumos daca plateste el, dar daca relatia evolueaza trebuie schimbata tactica. Trebuie discutat... fie isi plateste fiecare partea fie plateste cand unul cand celalalt.

| anaid a răspuns:

La mine nu ma intereseaza cu cine ies poate sa fie si printul spaniei eu imi platesc parteawinking

| sorin a răspuns:

De obicei baietii platesc asa e politicos sa spunem, dar acum depinde si ce relatii ai cu aceea fata, vorbesc din punctul meu de vedere.

| cristi27 a răspuns:

Cred ca asta este o problema minora, e bine sa plateasca baiatul consumatia, dar nu intotdeauna.Mai sunt zile cand baiatul sta prost cu banii si atunci trebuie sa plateasca si fata.Nu este un lucru rau sau stanjenitor sa plateasca si fata un suc sau ceva de genu... cel putin asta e parerea mea

| optimista_5827 a răspuns:

E de datoria lor. sau era big grin pe vremea mea. Lasa-i sa fie barbati. intr-o familie barbatul e capul familiei, el trebuie sa aduca bani in casa (venitul maimare, macar). mie mi se pare urat sa iesi cu un baiat si sa trebuiasca sa platesti. imi vine sa zic o prostie cat mine de mare...big grin... daca-i place de tine, sa plateasca. femeile si barbatii nu au fost niciodata egali in fata lumii. macar o consumatie pot si ei sa plateasca. lor daca umbla cu mai multe fete le creste rattingul laughing, fetelor nu.

| ladybird a răspuns:

Pai orice relatie trebuie sa fie bazata pe respect, iar asta inseamna sa nu lasam doar baietii sa plateasca tot. Bineinteles ca in general acestia nu vor, dar poti sa faci gesturi dragute.

| cady a răspuns:

Daca baiatul tine mortis sa plateasca, cum as putea sa refuz? Insa in general, imi placea sa-mi platesc consumatia... si nu consumam niciodata mai mult decat aveam in buzunar... In plus, dupa ce ieseam de cateva ori, si el se intampla sa nu mai aiba bani, achitam eu consumatia... fara fite, figuri si probleme...