| EdyBarosu a întrebat:

Care este pretul unui avort profesional la spital de stat? dar privat..Si se poate face avort daca nu ai 18ani?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pretul unei intreruperi de sarcina in spital/de stat depinde de metoda de avortare folosita, adica chiuretarea clasica, prin utilizarea pompei de vacuum (aspirare) sau metoda de avortare prin folosirea de medicamente. Pretul este fix de 250 -300 de lei pentru femeile care au asigurare de sanatate, sau intre 450 si 700 de lei in functie de metoda folosita in ordinea prezentata. In sistemul de sanatate privat/particular preturile variaza in functie de notorietatea medicului ginecolog cat si de renumele clinicii. Multa sanatate! https://www.gynmed.at/ro/avortul/tabel-comparativ; https://www.divahair.ro/......_q___afla! _

| sofisis a răspuns:

La stat pleaca de la 200-250 de lei o intrerupere de sarcina. Si nu, daca esti minora nu poti face avort la cerere fara consimtamantul unui tutore.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai sub 18 ani, doar insotit de un tutore legal vei putea face avort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai cum sa pastrezi sarcina pana la termen, poate te gandesti sa il nasti si sa il dai la adoptie. Eu as fi interesata. Poti sa mi scrii irina.stann@gmail.com