| deeutsa a întrebat:

cat costa un avort la un spital privat? Si cine stie un spital privat prin Constantahappy. multumesc mult:*

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nu are de ales, asta e o prostie. Daca e destul de mare sa faca sex, atunci e destul de mare sa se duca acasa cu copilul de mana, sa isi asume responsabilitatile care insotesc viata sexuala.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu fa avort! Mai bine cauta un cuplu, si ai sansa sa nu-ti distrugi nici aparatul reproductiv, si sa ramai sanatoasa si sa faci un cuplu fericit! Ei iti pot plati medicamentele, alimentele si vitaminle necesare, cat si perioada nelucrata! Daca ai sa vrei copii mai tarziu, si nu vei mai putea face?! Nu ai sa regreti?! Gandeste-te foarte bine!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Aminadab, psihosex abtine-te ca nu ii dati voi banii sa isi creasca copilul, ok? Unura ca voi nu le pasa daca persoana isi permite sa aduca un copil pe lume sau nu. Sunteti prolife sa inteleg si aratati toata stima pentru cele care fac copii, dar o data ce ii aduc pe lume va doare in fund de modul lor crestere si educatie.
Intrebarea de aici nu are treaba cu moralitatea faptului in sine- exista si genul asta de intrebari la care v-ati expus punctul de vedere- ci aici are un titlu informativ.
Apoi, incetati a mai spune ca este o crima. Nu va fi unul dintre pacatele voastre. Incetati a mai fi atat de moralisti! Nu am vazut pe nici unul dintre voi sa intrebe daca ea este cea care doreste sa faca o intrerupere de sarcina sau nu. Nu am vazut pe nimeni sa intrebe care sunt conditiile sale de viata; de ce apeleaza la solutia asta. Am impresia ca toti vedeti numai padurea, copacii insa niciodata.

Nu spun ca nu e regretabil, ci faptul ca fiecare isi stie propria viata si fiecare alege in dreptul sau.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ce educatie! La 14 ani cu siguranta ca gramatica limbii romana reprezinta o necunoscuta, dar stie alte taine. E regretabil faptul ca societatea incurajeaza astfel de comportament prin marketing, advertising si PR. Mai regretabil este ca parintii nu au grija de educatia propriilor copii.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

La un spital privat, un chiuretaj poate ajunge 1000 de Roni. Fara consultatie care mai este si aia 100 de Roni separati.
Ceea ce se gaseste acolo(ca personal si nu numai) nu se compara cu comportamentul personalului in cele de stat.

| covexrobu a răspuns:

Si ce vrei Psiho la 15 ani sa se duca acasa cu juniorul de mana? Stie si ea ca nu este bine ce face dar sunt sigur ca nu prea are de ales.

| covexrobu a răspuns:

Bine ai dreptate dar totusi nu poate sa lase scoala si sa se apuce sa creasca un copil la varsta asta. Si mai ales singura.

| smooth a răspuns:

Eu stiu cam 100 ceva de genu

| pas a răspuns:

Draga covex, poate gasi pe cineva care sa creasca copilul, si mai bine decat sa-l ucida mai bine s-ar inscrie intr-un program al unor asociatii sociale de ajutor. DRAGUTO nu fa greseala asta, daca vrei te pot ajuta sa gasesti un sprijin, sau mai bine il nasti si apoi il lasi o vreme in grija unui asistent maternal, nu e usor nici pentru el nici pentru tine, dar macar nu iti pierzi linistea si nu faci o crima care va aduce negresit pedeapsa divina. Daca vrei sa vb lasa un mesaj. Putem incerca sa facem ceva!

| pas a răspuns:

Scuze deeutsa, ce parere au parintii ei despre asta, stiu de starea ei? Daca sunt intelegatori si daca ea are o relatie buna cu mama ei poate incerca sa primeasca ajutorul ei! Nu stiu ce sa zic...si la varsta ei nici un medic nu va face chiuretaj fara acordul unui parinte sau al unei persoane majore. A inebunit lumea asta cu totul! Spor si succes!

| Chocolate a răspuns:

Pai nu stiu exact cat costa...despinde de fitele spitalului... ce pierzi cu adevarat conteaza imi mult decat banii
pierzi sufletelul acela mic, copilasul tausad... tu l-ai facut, nu e vina lui...nu ar trebui sal omorisad...cum doresti...costa intre 250-500 ron de obicei

| Chocolate a răspuns:

Hmm...cand oamenii gresesc gramatical nu inseamna ca is prosti la gramatica...eu gresesc des... din graba sau din vina tastaturii si am numai 10 la gramatica...intelegeti si voi...atat judecati

| deeutsa explică:

Da. si nu e vorba de mine este vorba de o verisoara. care totusi are 14 anistraight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poate ajunge la 150-200 ron, totul depinde de taxele care se percep (consultație, medicație, intervenție ginecologică, etc.).
Cât privește spital privat în Constanța nu am informații, încearcă mai repede la un cabinet de ginecologie particular.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat sa coste? iti pierzi sufletul.si pe al micutului care-si cere dreptul la viata.sa-i spui doctorului sa ti-l arate sau sa ti-o arate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buey cum sa pastreze mah copilu si sa il dea altcuiva? e vb aici de parinti...pnm...e ceva dificil... daca e si minora sau eu stiu...ganditi`va voi...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu am fost pe calea victoriei si am facut avort cu pastila.medicamentul se numeste Myfegyne si chiar functioneaza. Eu am fost foarte multumita ca exista asa ceva, iar medicii din clinica s-au purtat f frumos cu mine! si nic nu costa mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o solutie extrema avortul dar e cel mai bine in situatiile fara scapare...si dk fc un copil si il dai la orfelinat, asistenta maternala si altele nu iti va fi bine nici tie nici lui. un copil nu e o joaca, e pentru toata viata.trebuie s constientizezi inainte d a fc ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate in situatzii in care stii ca parintzii te-ar da afara din casa. sau pierzi tot ce ai, pierzi un an de liceu, etc, atunci nu ai de ales. dc sa distrugi si viata ta si a copilului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut 2 avorturi si am un copil sanatos acumbig grin normal ca nu-l mai faceam si a 3 oara avort.depinde mult de organismul fiecareia

| ramona_2665 a răspuns:

Cum Doamne iarta-ma sa dea copilul spre adoptie! Asta e cea mai mare tampenie! Sa stie ca propriul ei copil traieste, il poate vedea dar nu se joaca cu el, nu il ingrijeste, este la altcineva? Asa ceva este chiar penibil! Sa sufere o viata intreaga? Mai bine sufera un pic mai mult acum, cand va intrerupe sarcina decat sa aiba constiinta incarcata cat va traii! Daca stie sa intretina relatii sexuale, trebuie sa stie si riscurile iar daca nu a ascultat, acum sufera, ca nu cred ca a impins-o nimeni sa faca asta si la varsta care o are! Copil inconstient, va suferii pentru ca e la o varsta frageda, eu la varsta ei ma jucam cu papusile...Nu am ce sa mai zic! Iar avand in vedere pretul intreruperii de sarcina, daca il stiam, ziceam!