| EffieStone a întrebat:

Care este probabilitatea de a rămâne însărcinată in timpul menstruației?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma/naste o sarcina in urma unui sex intretinut in timpul zilelor in care se produce menstruatia si care s-a terminat cu ejacularea spermei in vagin este foarte mica de doar cateva procente. Acest lucru se poate intampla numai in cazurile in care; 1. ) ciclul menstrual are caracteristica de a fi foarte DEREGLAT deci este si foarte NEREGULAT si ovulatia se poate produce in orice zi a ciclului incepand din a 7 zi a acestuia, ori 2. ) In cazul in care ciclul menstrual este de tip REGULAT dar este foarte scurt de 21-22 de zile si ovulatia se produce in a 7 sau a 8-a zi a ciclului iar perioada fertila incepe din ziua 3-a sau a 4-a a CICLULUI MENSTRUAL deci si a MENSTRUATIEI. Sunt cele doua situatii in care exista posibilitate de a se forma o sarcina in urma sexului cu ejacularea spermei in vagin care este intretinut in zilele de menstruatie. Sanatate!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

A 2 ASansa ti-a debitat niste IMBECILITATI demne de cea mai CRETINA persoana existenta pe aceasta planeta. NO COMMENT laughing rolling on the floor

| Freya1 a răspuns:

Un doctor ginecolog a spus ca cu toate stiinta si explicatiile posibilitatea de a ramane insarcinata poate fi orcand atata timp cat ai contact sexual

| Emilian65 a răspuns:

Probabilitatea in aceasta situatie este 0.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca ovulul a fost eliberat si transformat in menstruatie, urmatorul ovul este eliberat iar sperma poate fecunda ovulul insa, este posibil, sa fie o sarcina extrauterina! Este posibil sa se intample asta ori sa existe norocul sa nu! Totul nu este concret cand vine vorba de acest subiect! Meriti"a doua sansa"