| anonim_4396 a întrebat:

Care este vrasta ideala pentru a-ti incepe viata sexuala? Eu am 12 ani si nici nu ma gandesc la asta...presupun ca voi avea destul timp incepand cu 18 ani. Voi ce ziceti? Voi la cati ani ati inceput-o? Multumesc...

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Foarte bine gandesti la 18 ani e varsta indicata pentru a incepe viata sexuala, eu mi-am inceputo la 19 ani.

| Julia89 a răspuns:

Cam pe la 17 -18 ani e ok sa incepi viata sexuala, eu la 16, dar stii cum e,, socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ"nu poti sa iti impui ceva de genu gata am 17 ani azi o fac, pur si simplu o sa vina momentu poate mai devreme de 17 poate mai tarziu depinde cu cine esti.

| Arcusor a răspuns:

Varsta optima inceperii vietii sexuale este de 17-19 ani nici decum 12-15 ani. Daca nu o faci pe la 17-19 riscul de cancer uterin creste de 10 ori.Asa ca ai grija mai degraba rabzi decat sa ai cancer.Si sa nu uti sa folosesti prezervativul si sa ai o igiena personala deosebita caci vaginul este una dintre cele mai mirositoare parti intime

| clovnul a răspuns:

Eu cred ca pe undeva pe la 17 ar fi indicat.nu iti spun cand am inceput-o eu sa nu te influentezlaughing D33aLee tie nu-ti place sexul sau incerci sa ii dispersezi curiozitatea?big grin

| BuZz_6312 a răspuns:

Din cate stiu legal este de la 17 happy acum depinde de tine cand ai gasit baiatul potrivit, nu cred ca trebuie sa te grabesti prea tare, am intalnit fete virgine la 22 ani happy si fete prostituate la 14, gandeste-te bine inainte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti destul de mica ai timp de la 17 ani incolo sa te gandesti:X
traieshtetzy copilaria! distreazate asta e important
sexul eeehh nu e cine stie ce
faci sh gt
oh go on
mai mult pentru ei nu pentru noihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dreptate. Nu e nimic rau daca te gandesti la asta, e normal sa ai si tu curiozitati. Cu conditia sa nu incerci pe viu, cu un partener.
Nu mi-am inceput-o. Am 14 ani, mai.
Cu placere.

| moldovan62 a răspuns:

Pai eu cred ca la 18 ani e cel mai bine sa o faci cu un baiat ca sa ai incredere in el nu doar s-o faci de dragul de-a o face pentru ca cred ca prima data e ceva foarte important pentru noi femeile acum tu alegi

| cozmyn1987 a răspuns:

Incepi cand consideri tu ca poti constientiza cu adevarat ce inseamna o relatie sexuala. Ptr ca ea implica m multi factori(igiena, protectie etc), desi cand zici sex(aia e.bagam, scoatem).e simplu. Esti destul de micuta sa te gandesti la astfel de lucruri. Eu ti-as sugera sa-ti "hranesti" curiozitatea, momentan, doar cu informatii.