| tonyc7 a întrebat:

Care femei credeti ca accepta mai usor o relatie cu un barbat? Cele cu varsta de pana in 30 de ani sau cele trecute de 30?

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate, in functie de situatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru o suma de bani a carei valoare este ''CORECT APRECIATA'' accepta o relatie pasagera femeile din ambele grupe de varsta amintite... in aceeasi masura. big grin Sanatate!

| Mosotti a răspuns:

Toata accepta la fel de repede atat timp cat ii place f tare de acela!

| Freya1 a răspuns:

În general cred ca alea mai tinere, pentru ca cele deja trecute de o anumită vârstă sunt mult mai atente la ce își iau.

| Sofer a răspuns:

Nu știu frate. Indiferent de vârstă sunt sirete și viclene. Nu accepta ele asa ușor relație.

| Mosotti a răspuns (pentru Sofer):

Daca te place mult, accepta f rapid! Iar daca tu nu misti, incepe ea sa-ti dea semnale ca te vrea. Sunt sirete si viclene cu cei pe care nu-i plac si vor sa-i foloseasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pana din varii motive.
Femeile se acresc cu timpul, adica vor fi trecute prin n barbati pana la 30 ani.
Nu zic ca este imposibil dar ele vor fi mult mai atente pe viitor fata de cele tinere.

| tzionut a răspuns:

Depinde de barbat. Femeile nu sunt facute sa fie fericite singure. Se pot minti fireste. Sunt in stare sa imparta nu barbat pe care il doresc. Si intotdeauna vor mai mult decat iti zic ca vor.
Pana in 25 femeile cauta barbatii atractivi. Dupa 25 cauta o relatie, o familie, un copil asa ca se multumesc cu primul care le ofera ceea ce isi doresc, dar cauta in continuare barbatii de dinainte. Dupa 30 accepta aproape orice, numai pentru a nu ramane singure.
Nu doresc sa generalizez. Cand spun femei ma refer la 90% din ele.
Daca barbatul se poate intretine pe el si pe ea, are o igiena corespunzatoare (desi am vazut si cazuri in care acest criteriu e optional), e putin mai frumos ca dracul (dupa 30 nu mai conteaza aspectul, ca se poate culca in paralel cu unul atractiv) si o ia de sotie (ca trebuie sa intre si ea in randul lumii), e barbatul ideal.

| Emma30555 a răspuns (pentru tzionut):

Ce rost are sa te căsătorești pentru lume dacă tu ești nefericita și ajungi sa îl înșeli? Ce îți oferă lumea? Comentariul tău are multe prejudecăți și e ușor cinic și poate fi valabil și pentru bărbați în totalitate, dacă e sa mergem pe logica ta. În ziua de azi sunt mulți oameni singuri, nu toată lumea se căsătorește

| TLF92 a răspuns (pentru tzionut):

Dupa 25 cauta stabilitate financiara la un partener ce familie visezi in p lm?

| TLF92 a răspuns (pentru Emma30555):

Si te miri oare de ce sunt atatia oameni singuri pe pamant, oo stai ca iar nu trebuie sa dam in femei sad firar, bagamiash-

| Emma30555 a răspuns (pentru TLF92):

Pai de ce ar fi devina femeile? Crezi ca ele vor sa fie singure? Asta e societatea în ziua de azi, oamenii devin mai singuratici în general, înainte stăteau cu socrii cu frații în aceeași casa, într o comunitate oamenii se cunoșteau stăteau de vorba, acum tehnologia viata moderna, pe de o parte au adus lucruri bune dar au adus și unele dezavantaje. Sa nu crezi ca era neapărat mai bine înainte erau dezavantaje și atunci. În ziua de azi sunt și oameni si ma refer atât la femei cât și bărbați care poate aleg singurătatea din comoditate nu vor sa aibă obligații, vor sa se simtă liberi, sunt și astfel de alegeri și e treaba lor. Pe de alta parte unii sunt singuri fiindcă nu și găsesc jumătatea iar alții poate rămân singuri fiindcă au problemele lor poate nu reușesc sa se implice emoțional sau nu au timp, poate nu au mediul potrivit unde sa cunoască pe cineva sau sunt rai/rele, poate sunt și alte motive dar nu putem da vina doar pe femei sau pe bărbați în situații de genul.

| TLF92 a răspuns (pentru Emma30555):

Lol de unde ai dedus tu ca unii oameni aleg sa stea singuri sau se complac în singurătate?

| Emma30555 a răspuns (pentru TLF92):

Cunosc oameni de genul. Adică poate nu singuri de tot dar care nu vor căsătorie, relație serioasa

| tonyc7 explică (pentru Emma30555):

Dar oare e singuratatea motiv de jena?
Daca ai fi o femeie singura, sa presupunem, cum te-ai simti la locul de munca sau in alta imprejurare unde celelalte femei din jurul tau ar fi casatorite / cuplate? Mai ales daca ar fi si mai mici ca tine la varsta si ar avea chiar si copii.

| Emma30555 a răspuns (pentru tonyc7):

Eu nu sunt căsătorită asa ca sunt în situația aia. Lumea la munca e ok, am colegi și colege de gasca, în plus sunt și divorțate la mine la munca. Nu am absolut nici o problema, ma simt bine ca nu am copii și griji deși câteodată îmi doresc dar nu din cauza ca au ceilalți ci ca ma gândesc la viitor sa am un moștenitor cum se spune. Am prieteni căsătoriți dar și necăsătoriți, nu am avut niciodată nicio jenă, sunt foarte relaxata cu oamenii, ce i drept am o relație dar nu locuiesc cu el deci nu ma pot încadra nici la cupluri solide dar nici la singurătate. Oricum și când eram singura, aveam aceeași părere. Singura data când m-am simțit un pic ciudat a fost acum câțiva ani la o nunta, eram singura dar nu a fost chiar asa grav adica tot m-am distrat. Am prietene care au venit singure la revelion, botez, nici eu nu le am privit în niciun fel deși eram cuplata. Dar ce e de judecat? Eu judec omul asa cum e el nu dacă e singur sau nu deși termenul de a judeca poate nu e cel mai corect. Singurătatea nu e motiv de jena. Sunt mulți oameni frumoși singuri, de multe ori chiar oamenii deosebiți rămân singuri, oamenii simplii nu, fiindcă oameni deosebiți găsesc mai greu jumătatea

| tonyc7 explică (pentru Emma30555):

Se pare că avem aceeaşi viziune. Şi totuşi, majoritatea oamenilor cu care intrăm în contact, mai ales cei care nu ne sunt apropiaţi (pentru că apropiaţii sunt obişnuiţi cu stilul nostru de a trăi), acordă un interes mult prea mare acestui aspect, încă de când te cunosc prima oară. Printre primele lucruri pe care încearcă să le afle despre tine, uneori chiar întrebându-te direct în faţă, e dacă eşti căsătorit(ă) şi dacă ai copii. Mie personal mi s-a întâmplat asta de multe ori şi am ajuns la concluzia că asta e una din cele mai mari curiozităţi ale oamenilor. Partea nedreaptă sau chiar proastă e că unii dintre ei tocmai pe baza acestui aspect te judecă şi îşi formează părerea despre tine, punându-te într-un con de umbră. Deci una din prejudecăţile majore ale oamenilor SIMPLI, după cum foarte bine ai spus!

| BlankSpace a răspuns:

Cele trecute