| ralualice05 a întrebat:

Care ma poate ajuta va rog cu un raspuns? luna trecuta pe 15 am intretinut relatii sexuale cu prietenul,dar a folosit prezervativul,menstruatia trebuia sa imi vina luna asta pe 3, dar nu mi-a venit,in schimb ma dor sanii, am dureri abdominale pe care le am de obicei cand imi vine menstruatia,. credeti ca e vorba doar de o intarziere sau e posibil sa fie vorba de o sarcina?

8 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Dupa simptome inclin mai mult spre o intarziere si atat.

Răspuns utilizator avertizat
| XyYx a răspuns:

Pai mie de obicei imi intarzie cateva zile daca am relatii sexuale. Nu cred ca ai nimic, o sa iti vina in zilele urmatoare mai ales ca ai dureri abdominale si te dor sanii.
Asa mi se intampla si mie. Luna asta trebuia sa imi vina pe 1 dar mi-a venit pe 7 si ma apucasera durerile de pe 4.

| mel24 a răspuns:

Pai fa si tu un test de sarcina sa fii mai sigura!

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Fa un test daca nu iasa nimic mergi la ginecolog

| emil11 a răspuns:

Gravida, sigur.
prezervativul are un procent de siguranta de 97%.
la urmatorul copil, sa te gandesti la o alta metoda de protectie, cum ar fi histeroctomia [ adica indepartarea completa a uterului ] sau ligaturarea troptelor sau abstinenta. rolling on the floor))

| LostInTheDarkness a răspuns:

Da, esti gravida.
O sa nasti ciolofane happy

| fanta24 a răspuns:

Nu esti insarcinata, este doar o intarziere, de obicei si mie mi se intampla la fel, dar cat timp ati verificat ca prezervativul sa nu fie rupt, nu cred ca e vorba de o sarcina