| AnKa1723 a întrebat:

Care sunt sansele sa raman insarcinata daca am facut sex chiar inainte cu o zi de a incepe menstruatia si fix in prima zi dupa menstruatie? Luand in cosiderare ca actul sexual a fost neprotejat dar ejacularea a fost in afara vaginului.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa este 100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina ''daca ai facut sex chiar inainte cu o zi de a incepe menstruatia''.
Si in cazul al 2-lea este de asemenea 100% IMPOSIBIL sa apara o sarcina fiindca sperma NU a fost ejaculata in vagin. Dar chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin in urma unui sex intretinut : '' fix in prima zi dupa menstruatie'' probabilitatea de a se putea forma sarcina este apreciata a fi de doar 2-3%.
Daca avem in vedere ultima afirmatie de-a ta : ''. actul sexual a fost neprotejat dar ejacularea a fost in afara vaginului.'' se poate afirma fara teama ca s-ar gresi ca in conditiile precizate este cu totul imposibil sa se poata forma sarcina deci si de a ramane insarcinata. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Slabe spre 0

| XxBlueRosexX a răspuns:

Sansele sunt 1 la un miliard

| Madalin0404 a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata