| MarianaOltean1800 a întrebat:

Am facut sex neprotejat, prima data am folosit prezervativ dar s-a spart si nu mai aveam altul si am continuat fara (stiu ca am gresit) ne-am oprit dupa 15 min, am continuat masturbandu-l si a ejaculat dupa 5 minute de actul neprotejat, s-a intamplat dupa 1-2 zile dupa menstruatie, care sunt sansele sa raman insarcinata? Sunt foarte stresata.

17 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Zero.

| dullcat a răspuns:

Cu parere de rau, stresul nu va da timpul inapoi.Incercati sa va informati dinainte de a face sex, veti fi mult mai castigati si safe pe viitor in acest mod.Sanse sa sarcina pot fi, mai ales daca ai un ciclu menstrual scurt, dar nu avem noi de unde sti ce procent.De citit cu atentie ce scrie in linkurile atasate:

,, Sexul fără protecție este riscant indiferent de situație și poate duce la apariția unei sarcini nedorite în orice moment al ciclului menstrual, chiar și în timpul sau imediat după perioada menstruației. Foarte important de reținut este faptul că nu există un moment „sigur" al lunii, în care să poți face sex neprotejat și să nu riști să rămâi însărcinată, dar există momente în timpul ciclului menstrual în care femeia este mai fertilă și atunci sunt cele mai mari șanse de sarcină.'' - https://contracept-m.ro/blog/sex-neprotejat-dupa-ciclu/

https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

| Emilian65 a răspuns:

În situatia prezentata de tine, șansele de a ramane gravida sunt minime care tind către zero.

| AntonIacobescu619 a răspuns:

Poti lua pastila de a 3 a zi! Sa aveti grija data viitoare de unde va cumparati prezervative!(nu de la LIDL) Recomand cele de la DUREX pe XL

| MarianaOltean1800 explică (pentru AntonIacobescu619):

Au trecut deja 5 zile de la contact.

| KKK111 a răspuns (pentru MarianaOltean1800):

Nu esti domne gravida nu te mai luat dupa dullcat ca e o femeie foarte speriata. La ea si daca te saruti exista riscul sa faci tripleti....despre ce vorbim?

| dullcat a răspuns (pentru KKK111):

Tu esti cam troll asa, nu? :))

Nimeni: Nimic.

KKK111: Ce speriata e dullcat...

tot KKK111: https://www.tpu.ro/......i-urinare/

Vezi ca risti sa te trezesti iar si cu acest cont suspendat.

| dullcat a răspuns (pentru AntonIacobescu619):

Pastila de a doua zi isi face efectul in procent de 95% daca este administrata maxim la o zi dupa contactul sexual, insa ulterior eficienta scade la 80% daca este administrata a doua zi si 50% daca este luata in a treia zi.Procentele variaza un pic in functie de sursa:

,, Dacă am depășit cele 72 de ore sau 5 zile, își mai face efectul?
Răspunsul este NU. Tocmai de aceea momentul administrării este important și anume că posibilitatea de a evita riscul unei sarcini depinde de acest aspect.'' - https://www.planificaneprevazutul.ro/totul-despre-pastila-de-a-doua-zi/

,, Cât de eficientă este pastila de a doua zi
Eficiența pastilei de a doua zi diferă în funcție de momentul în care a fost administrată. Se recomandă folosirea ei în termen de până la 12 ore, iar efectul său este de până la trei zile după contactul sexual neprotejat.

De asemenea, amânarea administrării pilulei de a doua zi scade eficacitatea ei de la 95% (cât are în primele 24 de ore de la contactul sexual) la 58% (procentajul eficienței dacă pastila a fost luată între 48 și 72 de ore de la contactul sexual).

În schimb, pilula de a doua zi nu va avea niciun efect dacă pacienta a rămas însărcinată, rolul ei fiind doar de prevenție. '' - https://enayatimedicalcity.ro/blog/pastila-de-a-doua-zi/

https://www.medic.chat/medicamente/pastila-de-a-doua-zi/

| KKK111 a răspuns (pentru dullcat):

E prima data cand am cont aici si nu sunt troll, dar uneori dai sfaturi foarte slabe si femeie fiind nu poti accepta realitatea

| dullcat a răspuns (pentru KKK111):

Cum spui tu.Deocamadata eu nu m-am ales cu nicio sarcina dintr-o simpla prostie asa ca tine, prin urmare voi continua sa ofer informatii ce tin de educatia sexuala.Cine vrea sa tina cont bine, cine ignora sau face misto, tot bine.

| AntonIacobescu619 a răspuns (pentru dullcat):

Atunci s o felicitam pe viitoarea noastra mamica!?

| KKK111 a răspuns (pentru dullcat):

Ce ai vrut sa zici? Ca mama a ramas gravida cu mine dintr-o prostie sau ce?laughing) Aici iti arati frustrarea cand incepi sa o transformi in ceva personal. Te las ca m-ai lamurit, nu esti capabila sa accepti cand nu ai dreptate si incepi sa ataci la nivel foarte personal laughing) si ca sa iti raspund la alta intrebare tot aici, DA, pentru un barbat e mandrie sa **** 100 pentru o femeie nu! Femeia iese afara si in cateva secunde are partener sexual. Ce e usor nu e apreciat, ce e greu este! Pt un barbat e foarte greu sa **** in 2024, mai ales daca e om de rand a belit cariciu. Asa ca lasa-ma ca e 2024 ca o femeie ce se *** cu 100 e direct mare zdreanta.

| dullcat a răspuns (pentru KKK111):

Nu am zis nimic de mama ta.Eu am facut trimitere la acest comentariu, pe care l-am retinut inca de cand l-ai scris si nici nu aveam de unde sti pe atunci ca iti voi acorda atata atentie in prezent, cand in mod clar nu mai meriti nicio explicatie/justificare din partea mea:

în 2 Ianuarie | KKK111 a răspuns (pentru Violleta2022):
Am lasat eu o fata gravida in stilul asta... Dupa finish am fost sa urinez si apoi m-am spalat si degeaba caci sperma continua sa se prelinga inca vreo 10 minute dupa ejaculare, ca o replica a cutremurului.

Eu am zis ca replica aia e inofensiva....Eh, nu a fost! Deci da, se poate. Am observat ca dati multe sfaturi bune oamenilor pe aici, dar fiindca nu aveti organe genitale masculine, uneori sfaturile dvs nu sunt tocmai corecte pe subiectele astea.

Daca am patit eu pe pielea mea, atunci cuvintele "nu se poate" se evapora instant. Va doresc numai bine dna Violeta.

Adica tu ai lasat o fata insarcinata cu lichidul preejaculator si faci misto de mine pe aici ca incerc sa aduc putina constientizare? Fie esti un troll penibil, fie nu stii pe ce lume traiesti.
Si eu te las, m-am lamurit ca ai revenit aici cu alt cont, continua sa te dai de gol cu misoginismul deloc subtil. laughing

| dullcat a răspuns (pentru AntonIacobescu619):

Nu e nimic de felicitat aici.

| KKK111 a răspuns:

Sansele sa ramai gravida sunt 0. Penis in vagin nu inseamna copil daca nu a ejaculat. Spermatozoizii sunt singurii care pot produce acest lucru. Lubrifiantul natural al barbatului nu contine spermatozoizi.

| Lisa2525 a răspuns:

100%.Felicitări vei fi mamica!

| MarianaOltean1800 explică (pentru Lisa2525):

N am ramas, ce sa vezi acel 100% nu a fost atat de 100%?