| adelina73 a întrebat:

Caredetzi ca un baiat poate avea o relatzie de durata sau se poate indragosti de o fata, fara sa intretzina relatii sexuale cu ea? Ma intereseaza in spe4al parerea baietzilor...

7 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Depinde de la om la om. Nu este o lege universal valabila. Daca are o educatie buna s-ar putea ca fata respectiva sa fie norocoasa.

Răspuns utilizator avertizat
| marcelan25 a răspuns:

Da eu cred ca sa poate. Este foarte important sa ai multa rabdare si sa o respecti. Sexul nu este totul. Comunicarea si intelegerea sunt la baza unei relatii.

| cucu a răspuns:

Nu te indragostesti de gaura ei ma ci de sufletul pe care il are si de modul cum se comporta cu tine. si normal ca poti avea relatzie de durata crezi ca totul se rezuma numai la sex?

| shalimar a răspuns:

Eee poate, daca vrea. daca o respecta si o iubeste, asteapta pana e pregatita.am stat cu un baiat doi ani jumate pana am facut pasul asta.si m-a asteptat rabdator, fara sa imi faca aluzii sau sa ma bata la cap cu intrebari.sa nu ma intelegi gresit, clipe intense au existat, si inca multe, dar cand se ajungea la centura pantalonilor, il opream iar el imi respecta decizia.de indragostit se pot indragosti si fara relatii sexuale.sa nu crezi ca in momentul in care te-ai culcat cu un baiat, cade in limba dupa tine.sexul nu este cel mai important lucru intr-o relatie.increderea,respectul sunt cuvintele de baza.

| motanelul a răspuns:

Draga nu toti baietii se gandesc la sex, nah intr-o relatie e important si acest aspect, dar normal ca un baiat poate avea o relatie de durata ca o fata, si poate fii indragostit de ea.Totul intr-o relatie se bazeaza pe sinceritate si respect reciproc sexul vine odata ca trecerea timpului si a increderii capatate unul in celalalt.

| tomtom_7971 a răspuns:

Sincer nu prea cred, la modul ca nu poti avea o asa zisa relatie de 2 ani fara sa...nu e omeneste si apoi aia nu se mai poate numi relatie, ar fi ceva jalnic, mai mult de mila...presupun.
cu respect,