| alone a întrebat:

Cat d mult credeti ca poate schimba iubirea o persoana? e adevarat ca iubirea poate fi trecatoare? mersi pentru raspunsuri:d

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Normal ca iubirea e trecatoare. Uita-te nu mai departe de ai tai.Se mai iubesc inca? Nu. E monotonie, respect & faptul ca trag la aceeasi carutawinking

| Floreenofficial a răspuns:

Da, poate schimba radical o persoana! in bine sau in rau. da poate fi si trrecatoare...
multi din pacate nu stiu sa isi iubeasca partenerul de viata asa cum se cuvine.pacat sad

Elianna
| Elianna a răspuns:

Iubirea poate schimba foarte mult un om! Atunci cand este fericit este de nerecunoscut de catre cei dinjur, este mai bun, vede viata mai frumoasa, este increzator, generos! Atunci cand este gelos sau are parte de o iubire neimpartasita...aceasta face din om neom! Rau, invidios... Da, iubirea este si trecatoare! De aceea putem sa iubim de mai multe ori in viata! Flacara ei poate arde ca o palalaie pana se stinge, si cei doi implicati nu mai au comun nimic! Asa se fac divorturile dupa mari iubiri! Iubirile pe viata sunt rare!

| L a răspuns:

Poate schimba ff mult o persoana, se si spune ca iubirea e cel mai frumos lucru care poate exista intre doi oameni.
Trecatoare poate fi dar nu in toate cazurile, poti sa o gasesti si sa-ti ramana toata viata.

| pitikaaa a răspuns:

Uneori, iubirea schimba persoana intru totul. Pur si simplu o face sa se simta cineva mai important, e aproape inexplicabil. Da, este adevarat si ca iubirea este trecatoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este un sentiment care nu se poate defini intr-u totu` in cuvinte. Te face sa plutesti, sa fii extrem de fericita, sa vrei sa stai non stop cu acea persoana, sa te gandesti intr-una la ea, sa o visezi, sa urli de fericire, sa mergi pe strada cu ditamai zambetu pe fata, sa te porti copilareste :X e prea frumoasa.

Dar si atunci cand se termina, nu e prea frumos.
Daca din iubire pluteai, acum vrei sa intrii in pamant, daca te simteai cea mai fericita, acum te simti cea mai trista, daca atunci mergeai cu ditamai zambetu pe buze pe strada, acum mergi cu ochii umflati si cu privirea in pamant...

E durereos dar si frumos.Asta e toata chestia.
Da, iubirea te poate schimba si este trecatoare.