| DeeaDiDi123 a întrebat:

Cât de des vă masturbați?
Scuzați dacă e prea intimă

20 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

In fiecare zi!winking

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Zilnic

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu nu cred ca tu esti fată, o fata nu ar pune astfel de intrebari pe care numai baietii le discuta intre ei golanii adică

| ZyRRe a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Adică tu crezi că fetele nu se masturbează?

| Hammurabi a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

laughing Corect.
Eu am vrut să spun asta mai demult dar am zis să nu mă bag dacă nu mai sesizează nimeni.
Urmărește toate intrebările pe care le-a pus și îți dai seama că nu e fată. laughing

| mihai69 a răspuns:

Ori de câte ori am poftă.

| LordCristobal a răspuns:

Eu am 23 de ani și nu m-am masturbat niciodată.
Și nici nu simt nevoia.

| CIaudiu a răspuns (pentru LordCristobal):

Normal ca nu simti nevoia daca n-ai incercat happy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru LordCristobal):

Valeu

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru LordCristobal):

Inseamna ca organul tau sexual este doar pentru facut pipi.

| Seba2013 a răspuns:

De cate ori devin slab, orb si uit de curatirea pacatelor.
Sau umblu sec ci nu uns.
In foc ci nu apa.
In caldura(aproape de femei si familiaritate) ci nu frig(departe de femei si pudoare). Cand ma apropii de femei simt o alarma, cand ma departez, imi trece starea de alarma si stres. Deci am pudoare si ma feresc de erotism.
Pe pamant(noroi) ci nu aer.

2 Petru 1:9 Iar cel ce nu are acestea este slab văzător şi orb şi a uitat de curăţirea păcatelor lui de demult.

Insa cand veghez si rog nu cad ci ma pastrez curat ferinduma de tot ceea ce imi manjeste carnea si spiritul. Nici macar nu vorbesc sau pomenesc de necuratie, am sentimentul rusinii si imi este frica de Dumnezeu. Cand ies afara iau scutul cu mine. Scut de otel si bagat la apa, nu de ala de carton, plastic si moale unde intra toate intinaciunile. Si pun frana automatica naturala care este pudoarea. Altfel o iau la vale.

2 Corinteni 7:1 Având deci aceste făgăduinţe, iubiţilor, să ne curăţim pe noi de toată întinarea trupului şi a duhului, desăvârşind sfinţenia în frica lui Dumnezeu.

Efeseni 5:3 Iar desfrâu şi orice necurăţie şi lăcomie de avere nici să se pomenească între voi, cum se cuvine sfinţilor;

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu pot spune ca o fac chiar regulat, dar sa zicem de 3-4 ori pe saptamana!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cât de des simți nevoia. Masturbarea poate fi folosita ca un auto control pentru bărbați, adică când simți ca îți vine, te oprești, stai câteva secunde și o iei de la capăt (e un truc folosit ca actul sexual sa tina mai mult timp) eu de exemplu când eram cu fosta, când făceam dragoste și simțeam ca îmi vine sa am orgasm, schimbam poziția sau ma opream și ma jucam cu limba la micuța și frumoasa ei, apoi după ce trecea senzația, începeam iar actul sexual. Masturbarea este buna ca să scapi de stres, să te simți bine, pentru bărbați sa te descarci. Eu când ma masturbez după ce am orgasm simt nevoia sa ma masturbez în continuare și am orgasm de 3-4ori.

| SharpEagle a răspuns:

Turbatilor, care sunteti, voi, turbati, dupa ce ca sunteti turbati, va mai si masturbati, turbatilor care sunteti turbati!
Eu turbez dar nu ma masturbez, da? Si cum de eu pot si voi nu?
Golanonaistilor ce suntenti!

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
De cate ori simt nevoia. Uneori o data pe zi, alteori de mai multe ori. Depinde.

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

De doua ori pe săptămâna

| Roobbyy a răspuns:

In fiecare zi de minim 3 ori happy

| arcasultudor a răspuns:

De 2-3 ori pe ora

| CostelMircea a răspuns:

2 3 ori pe zi depinde ce vad pe telefon de obicei ma excit cand vad un e46 sau un dodge