| DeeaRi a întrebat:

Cum va simtiti dupa ce va masturbati? Dar dupa ce faceti sex? Scuzati-mi intrebarea ca e mai intima. Vreau sa stiu daca va simtiti vinovati sau nu,

21 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Ma simteam... calda laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa te simti vinovat? e o placere fizica pe care toata lumea o practica. esti bisericos si crezi ca e pacat te abtii din prima

| Zenit313 a răspuns:

Nu

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Mai, mai, mai, ce ti-e cu tineretul in ziua de azi.
Mai, daca tot esti atat de curioasa de ce trebuie sa pui intrebari penibile pe amaratul asta de internet si nu incerci singura pe pielea ta sa vezi cum este?
Este strigator la cer, pe cuvantul meu.
Toata ziua nu va ganditi decat la sex, ce aveti in cap oare in afara de asta?
Doamne, Doamne!

| llljk a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

De acord cu tine! happy

| stark47 a răspuns:

Cum sa te simti vinovat? sexul cu prietenul tau ar trebui sa fie cel mai placut lucru. daca te simti vinovata ca faci asta, ceva e in neregula cu voi doi.cat despre masturbat, hmps, nu simt nimic.

| rapidistuul a răspuns (pentru stark47):

Nu simti nici o mustrare de constiinta pentru ca nu ai putina vedere duhovniceasca frate.Esti orbit sufleteste! Iarta-ma ca-ti zic asta.Du-te tu putin pe la Biserica si spune-mi dupa aia ce simti.

| stark47 a răspuns (pentru rapidistuul):

Pentru mine biserica e total inutila. daca dzeu exista, atunci preoti sunt niste sarlatani ca primesc bani de la oameni in numele domnului.e de discutat pe alt topic tema asta.

| rapidistuul a răspuns (pentru stark47):

Frate cunosc foarte bine situatia cu Biserica si ce zici tu de preoti..Nu vreau sa zic aici ce ocupatii am eu ca sa nu smintesc lumea prin anumite intrebari pe care le-am pus.Iti zic doar un singur lucru.Sunt realist ca exista preotii care profita de meseria asta.insa crede-ma ca sunt si preoti adevarati iar asta nu inseamna ca Biserica este inutila si Dumnezeu etc.NU mai judeca preotii si tine-ti credinta si vei vedea.

| Oana92 a răspuns (pentru rapidistuul):

Eu sunt o persoana foarte credincioasa, dar nu ma simt deloc vinovata ca fac sex!

| rapidistuul a răspuns (pentru Oana92):

Nu as prea crede ca esti atat de credincioasa incat sa nu mai ai pic de constiinta.Constiinta te mustra chiar si la cel mai mic lucru...atunci cand exista un discernamant

| Oana92 a răspuns (pentru rapidistuul):

Dar nu aam omorat pe nimeni si nici nu am furat ceva! ma bucur de sexualitatea mea, ce are constiinta de a face cu asta?

| rapidistuul a răspuns (pentru Oana92):

Nimic..las-o asa..nu vreau sa-ti fac educatie morala. Bucura-te incontinuare!

| bogdan72 a răspuns:

N-am mai raspuns la intrebari de genul... Sper sa apreciezi laughing.
Mai, vinovat nu. Dar sunt, uneori, dezamagit de mine. Nu masturbarea in sine e problema, dar as vrea ca in anumite momente sa ma pot concentra pe lucrurile mai importante, de cat sa ma gandesc din nou si din nou la chestii sexuale, la fete, la ce le-as face... Masturbarea, in cazul asta, poate o fi o solutie. O data ce ai facut-o - cel putin la baieti - iti taie cheful pentru aproape tot restul zilei. Dar daca imi propun sa ma las de tampeniile astea, sa le tin pentru cand le voi face cu o fata si atat, devin foarte dezamagit de tine. Se trezeste constiinta, dupa ce termin, ma trimite in oglinda sa ma pot uita la mine, in ce hal am ajuns, si imi spune "iar, ma?".
Cam asta e.

| Ycu a răspuns:

Am inteles ca prima data cand faci sex cu cineva oricum te simti putin vinovat pe urma, nu a fost si cazul meu, in cazul masturbarii da, iti apare o urma de vinovatie pentru ca iti eliberezi hormoni si o secunda nu iti dai seama cum de ai putut fi asa de obsedat de ideea de sex. big grin E ciudat dar adevarat. Cheers.

| neaivan a răspuns:

La ce te referi cand spui,, Vinovati,,

| DeeaRi explică (pentru neaivan):

UItat-te in dex si vezi acolo definita cuvantului vinovatie.

| SyndicateX a răspuns:

Nu ma simt vinovat in nici unul din cazuri, pentru fete poate aparea sentimentul de vinovatie daca face sex cu un baiat care nu o iubeste sau isi da seama ca o foloseste.

| rapidistuul a răspuns:

Nu stiu cum te simti tu ca fata.Dar ca baiat te simti prost.Te simti vinovat pentru ca este pacat(daca vrei o parere din punct de vedere spirituala) iar fizic te simti tot prost pentru ca esti slabit de orice putere dupa ce faci lucrul asta.

| Alex_Toma_1985 a răspuns:

In treaba si tu pe nu doctor car estie sa-ti raspunda la acceasta intrebare

| cristiantpu a răspuns:

Te simți vinovată? Cât de des te masturbezi? Și eu simt această vinovăție.