| Fillaide a întrebat:

Cat de mult conteaza situatia materiala a persoanei iubite pentru voi?(exprimati-va in % ). Argumentati-va raspunsul va rog.

Răspuns Câştigător
| Rebecca a răspuns:

10%. Nu e foarte importanta pentru mine, in schimb nu vreau ca iubitul meu sa fie foarte bogat, siferenta fiind mare, intrucat poate fi arogant si neintelegator. Perfect ar fi daca am fi asemanatori. Banii nu aduc fericirea, dar sa fim sinceri, o intretin al naibii de bine

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

0, 0000001% conteaza pentru mine.

| Alisa a răspuns:

Buna intrebare!
Sincer: pentru mine nu a contat, nu conteaza si nici nu va conta vreodata acest lucru. Eu il iubesc pe el, nu m-am indragostit de situatia lui materiala. Cand m-am indragostit de el nu stiam ce situatie are, asta se afla pe parcurs. Acesta este si motivul pentru care mama mea si ceilalti cunoscuti ai mei sunt impotriva relatiei mele cu prietenul meu, ca lucreaza in constructii si ca nu am niciun viitor alaturi de el, eu avand o situatie materiala mai buna.
Din cauza asta sufar pentru ca nu mi se pare logic acest lucru, cum sa fi impotriva cuiva doar ca nu are o anumita meserie... off.
Cum am spus, atata timp cat ma respecta, ma iubeste si stie sa imi arate, banii nu mai conteaza, acestia se fac impreuna atata timp cat intre noi exista iubire si intelegere.
Numai bine!

| fabiola a răspuns:

Situatia materiala chiar nu conteaza, conteaza insa pregatirea lui, atitudinea lui fata de munca, pentru ca numai astfel poti face ceva impreuna! Degeaba are averi de la parinti daca sta in baruri si joaca la jocuri de noroc!

| Dan a răspuns:

Pentru mine nu conteaza %, ci dragoste sa fie!

| bOse a răspuns:

0% happy, daca e "love" mai conteaza altceva?

| HelpBoy a răspuns:

Pentru mine nu conteaza daca noi ne iubim e de ajuns.

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Mi se pare penibil sa spun ca nu conteaza deloc, pentru ca nu are cum sa fie asa! Daca ar fi sa pun in procente cam 50%, si acum sa si argumentez raspunsul. Au dreptate si cele dinaintea mea, conteaza si dragostea, dar pot sa asigur ca dragostea nu se tine chiar asa usor! Ati iesi cu un baiat care nu are cu ce sa va scota la un suc sau care nu ar avea cu ce sa va duca intr-un club? Sincer nu prea cred! sau sa trecep peste asta sa ne gandim ca char v-ati dori sa va mutati impreuna, oricat ati iubi de mult persoana respectiva, ati putea sa renuntai la unele lucruri cu care inaine erati obisnuite si care inainte vi se pareau niste lucluri banale?

| lavynika a răspuns:

0%. Faptul ca exista e mai important decat orice obiect material. Daca exista dragoste se pot face si bani impreuna.

| AlexBitza a răspuns:

Sa fim seriosi fetelor ati stat cu un boschetar, stiu sunt baiat dar le dau dreptate unor fete, adica nu sa aiba bani multi ca aia sunt aroganti enervanti nu stiu ce`s alea greutati dar nici sa fie un boschetar.

| Shammal a răspuns:

OO% (OO = infinit) acum sa-mi argumetez raspunsul; fiecare lucru conteaza, fiecare lucru exista cu un scop; ma intereseaza absolut orice legat de persoana iubita, pentru ca ma intereseaza persoana iubita; iubirea mea neconditionata pentru persoana iubita sustine OO% acest interes; conateaza OO% intr-un mod absolut! (cauta in dex definitia cuvantului absolut)

| withoutme a răspuns:

15%. facem bani impreuna daca vrem avere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0%. eu il vreau pe el, nu situatia materiala. voi vreti bani, nu iubire. eu vreau iubire nu bani. eu as da toti banii din lume ca sa il am numai pentru mine si voi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In % nu stiu.
stim cu totii ca banii nu aduc fericirea, dar cum poti sa fii fericit fara bani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In % nu stiu .
stim cu totii ca banii nu aduc fericirea, dar cum poti sa fii fericit fara bani?