| RusCarmen a întrebat:

Cat durează sângerarea de implantare? Menționez ca am toate simptomele de gravidă, ciclul mi.a întârziat o săptămână,in schimb am avut o sângerare maronie, foarte putina cantitativ timp de o zi.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarea de implantare se intampla numai unor femei, nu la toate, deci, am inteles ca este o sangerare foarte usoara, cateva picaturi, taman in perioada in care ar trebui sa-ti vina ciclul, dupa care diapare. Dupa descrierea ta, pare a fii taman asta.
Eu personal nu am experimentat asa ceva, desii am fost de 2 ori insarcinata si am nascut 2 copii.

Poti face un test de sarcina dupa 7-10 zile de intarziere.
Cum spui ca ai deja 1 saptaman de intarziere, crezi ca poti sa faci azi sau maine, testul de sarcina.

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Dureaza putin 1-2 zile maxim si e slaba cantitativ-cateva picaturi/secretii deschise la culoare sau maro.

| Alicezzz a răspuns:

In cazul meu, sangerarea s-a produs foarte putin cantitativ si rozalie, imi facusem un test si era negativ, dupå ce am avut sangerarea, am crezut ca imi vine cm pentru ca ma durea spatele si aveam crampe.
Acum am deja 10 sapt de sarcina happy si ma pregatesc de dublu test maine si scanning in sapt 12.
Dar tu ti ai facut un test de sarcina?

| RusCarmen explică (pentru Alicezzz):

Da, a ieșit negativ.