| anonim_4396 a întrebat:

Pe data de 3 am avut contact sexual neprotejat aceasta fiind si data cu perioada fertila. aseara am avut o sangerare maronie care a persistat si azi doar ca este mai rosiatica si mai putina cantitativ ca la menstruatie. inca persista sangerarea. e implantare sau menstruatie? mentionez ca trebuie sa-mi vina pe 22

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care potrivit calculelor si previziunii menstruatia urma sa inceapa in data de 22 Noiembrie, atunci in acest ciclu menstrual ziua OVULATIEI a avut loc in data de 8 Noiembrie si perioada fertila s-a suprapus peste zilele de 4, 5, 6, 7, + 8 + 9 Noiembrie. Fiindca perioada LUTEALA se situeaza intre ziua de ovulatie si ziua urmatoarei menstruatii si are intotdeauna FIX 14 zile, reiese ca perioada fertila este cea precizata de mine si in urma sexului intretinut in data de 3 Noiembrie NU s-a putut forma o sarcina fiindca a fost intretinut cu vreo 5 zile inauinte de ovulatie si practic NICI macar 1 spermatozoid nu ar fi putut sa supravietuiasca o asa de lunga perioada. In acest caz totul depinde de cat este de REGULAT si cate zile are CICLUL fiindca raspunsul corect depinde de aceste caracteristici. Sanatate!

| madalina299 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns.

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Eu cred ca e sangerarea de nidatie. Sa ne spui si noua cand aflii daca esti sau nu gravida.

| wowmentol2 a răspuns:

E menstruatie clar nu e neapărat o data fixa

| madalina299 a răspuns (pentru wowmentol2):

Menstruatia imi vine regulat de cateva luni si am si greturi ameteli oboseala. este mai putin cantitativ ca la o menstruatie. am citit ca perioada de implantatie poate dura 1-3 zile. ar fi 12 zile de la contact. as face un test dar nu e devreme?

| Zuzabaaa a răspuns (pentru madalina299):

Daca vezi ca iti intarzie fa-i un test