| RAY a întrebat:

Cate cupluri ati vazut voi real intre el urat si sarac vs ea frumoasa?

23 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sincer, niciunul. Aratau amandoi decent si ca situatie materiala habar n-am, sunt si cazuri cu saraci care le innebunesc pe unele bogate care arata si bine si le schimba viata, dar parca e mai mult scenariu de Bollywood.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Corect,dar noi vedem doar ce vrem

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Am vazut cateva care sa se incadreze in ce ai zis.

| Mosotti a răspuns:

Nu exista asa ceva, n-am vazut si nu voi vedea.
Faptul ca e urat deja gata, i-a taiat orice sansa, daca e frumos si sarac merge, sunt multe femei care sunt mai mari sau chiar la fel si stau cu ei ca le place f tare de el si prefera sa dea tot pentru el ca sa fie ea de fapt fericita, deci nu e un sacrificiu cum pare. Adica da pentru ea de fapt.

Deci una frumoasa nu are de ce sa stea cu unu urat si saraci, nu ca e sarac, ci ca e urat.
Sau daca sta inseamna ca ea are niste probleme ffff mari si nu sta nici dracu cu ea chiar daca e frumoasa (de ex una urina imediat dupa ce avea orgasm. Nici dracu nu statea cu ea, avea doar asa amanti fugitiv, si cine stie cate alte problema pot fi, agresive, maniacale, etc.
Si cum multi vor familie, prefera asa, dar in nici un caz nu e ceva in ordine cu acel cuplu.

| Freya1 a răspuns:

Destul de multe.Chiar am avut doi prieteni, cuplu in care ea era si frumoasa si bogata si el urâte si sărac.

| RAY explică (pentru Freya1):

Naty prea mult te uiti la telenocelw

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Care telenovele ca acolo toti sunt frumosi de nu mai pot! Nu stiu unde se uita ei si vad chestiile astea, ca eu nu vad!

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Iar imi spui tu mie ce vad si ce cunosc. Daca stiu cazuri cum te poti tu contrazice cu mine ca nu inteleg.
Daca tu te uiti la tv la tine acasa si zici ca e color, cum pot eu ce nu sunt acolo sa te contrazic si sa spun ca e alb negru? Doar asa pentru ca nu vreau eu sa accept?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da nu am zis ca unul e salut si ea e miss.Am zis ca ea e mai frumoasa vizibil decat el si el e mai uratel din perspectiva si gusturile mele. Poate fetele alea ii vad frumoși, pentru ca frumusetea e relativă.
Daca voi nu puteti avea o relație cu o fata frumoasa nu inseamna ca nu poate nimeni.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca ei nu inteleg diferenta intre majoritate vs minoritate pe mine ma interesează majoritatea, nu ca guta a stat cu madalina, da nu toti avem bani lui, dunt cazuri recunosc si eu aici vorbim de raritati, desigur da bine la imagine sa spunem fim ipocriti, cu toti suntem uni mai mult alti mai putin, probabilitatea ca unu urat sa stea cu una frumoasa este mica de 10% dar sunt cazuri, nu trebuie sa genetalizam sa sounem ca aia 10% reprezinta o majoritate, aici tine de logica fiecaruia

| RAY explică (pentru Freya1):

Naty stim amandoi ca am dreptate

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

De ce vrei sa ma provoci sa te injur.
Ti-am mai explicat de N ori ca oameni au gusturi diferite, iar daca tie ti se pare frumos ce mie mi se pare urat aia e.Ca sa nu mai vorbim ca ti-ai format o fixatie pe anumite chestii si ai senzația că toate sunt asa ca tine.
Eu am vazut si chiar cunosc cupluri de genul si nu ai cum sa ma contrazici pe chestia asta. Daca nu vedeam spuneam nu am vazut sau ignorăm intrebarea nu crezi?
Mai sunt oameni pe aici ce au văzut si uni ce nu, dar nu cred ca se cearta intre ei "ai dreptate, nu ai dreptate" pentru ca nu vad prin ochi lor, sau nu pot sa contrazică omul pe ceva ce ei nu stiu sau nu au întâlnit.
Dacă tie ti se pare un cuplu format dintr-o fata de 1m70 cu forme,tanara,cu ochi verzi, par saten cu vila si masina ce umbla cu un băiat blond, slăbănog, tras la fata, cu dinti din fata ciobiti si strambi ce împarte o cameră mica cu pat etajat impreuna cu fratele lui intr-o casa mica alaturi de parintii si ce si-a castigat existenta din munca pe șantier si stat cu oile ca nu se încadrează, atunci nu stiu eu la ce te referi.(mi-au fost rude prin alianța acum vreo patru ani Si mai cunosc inca)

| RAY explică (pentru Freya1):

Pai eu ce am spus? sunt si stiu asta,am spus ca vb de jumatate, da sunt si cupluri de astea, sunt tot felul de cupluri nu putem generaliza plus ca uni inteleg cand le spun ca fizicul conteaza ca cica vorbesc de fotomodele, duc lucrurile le extreme, eu nu fac generalizari, vorbim de majoritatii, 50+1 =reprezinta o majoritate in democratie, eu am iubit fete pe internet si numi explic cum, stii si tu ca doar ne stim

| RAY explică (pentru Freya1):

Un băiat blond, slăbănog, tras la fata, cu dinti din fata ciobiti si strambi =nu inseamna ca e urat naty, si eu am probleme cu dantura, cat despre starea lui materiala de jos multi pornim, iubirea nu are legatura cu starea finaciara

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Te contrazici singur.

| RAY explică (pentru Freya1):

Acum sunt in alta stare existentiala

| LoveSleep a răspuns:

Stai 5 minute pe Facebook si o sa vezi ca majoritatea stau cu urati.
Eu daca ma uit pe Facebook la tipe de la mine din liceu care defilau pe holuri de zici ca erau la parada modei, 80% sunt cu niște burtoși - ceafă lată - șoferi de tir.

Legat de saracie, aici e altă poveste.

| Werrich a răspuns:

Am vazut cupluri in care ea era frumoasa si saraca si el urat si bogat: Liviu Dragnea cu Irina Tanase

| alexalx1234 a răspuns:

Niciunul. El era mereu frumos. Ele chiar dacă sunt urâte au iubit garantat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Eu nici fete urate nu am vazut cu baieti frumosi! Adica eu i-am vazut mereu frumosi pe amandoi! Nu stiu de unde e chestia asta ca fetele urate au iubiti frumosi! De vrut vor, dar eu nu m-as uita la una care e de un 3 sa zicem! D-apoi un baiat care a avut norocul sa fie frumos! Ca sa stii ca baietii pe care fetele ii considera frumosi sunt rari, cam 20%, pe cand alea frumoase sunt 80%.Are de unde alege, nu se uita la una urata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul.Toate cuplurile pe care le-am vazut erau formate din oameni frumosi!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu am vazut dar ala ori avea bani ori ea avea peste 40 si ce sa faca sau vrea ceva de lunga durata si cauta un provider

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai providers se fac multi! Ca stii tu regula cu 80/20, nu? Doar 20% dintre barbati sunt atragatori in ochii femeilor! Dar totusi majoritatea sunt insurati si au familii! Majoritatea sunt providers!