| Anonim2314S a întrebat:

Câte șase sunt să rămâi însărcinată dacă ai un contact sexual neprotrejat înainte cu o săptămână de a veni menstruația(contact sexual în care băiatul nu ejaculează în vagin)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

0 (ZERO). Ultimele 10-11 zile ale ciclului menstrual, indiferent de tipul ciclului (regulat-neregulat) sau de lungimea sa, reprezinta PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE a ciclului. In aceste ultime 9-10 zile formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si daca sperma este mereu ejaculata in vagin la terminarea fiecarui act sexual. Multa sanatate!

| Doja a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cu mentiunea ca poti avea o dereglare de ciclu si fereastra fertila sa se miste. lucru pe care nu-l stii niciodata, pentru ca nu suntem niciunul Nostradamul.

Insa in principiu e greu sa ramai insarcinata daca nu ejaculeaza nimeni in tine.

1 răspuns: