| RAY a întrebat:

Cati din voi credeti ca o sa aveti un singur partener toata viata?

13 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Eu nu cred ca voi avea.
Doar cei care sunt răbdători si evită certurile

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Cristina788):

Adică tu nu ești răbdătoare? Ești o fire mai vulcanică?

| Mosotti a răspuns:

In mod normal nu poti spune dinainte, nu stim ce va fi, putem zice "am vrea dar nu se stie daca oi avea doar una sau nu".

| YoULoVeAnGeL a răspuns (pentru Mosotti):

Am auzit foarte multe fete care au un singur partener in viata sexuala, dar totusi la un mom dat ar vrea sa vada si "altceva". cum probabil NU EXISTA barbat care sa aiba DOAR o relatie sexuala si atat.

| Mosotti a răspuns (pentru YoULoVeAnGeL):

Ce inseamna ma altceva?! Ca e tot aia, omu e om, ce poate face alt barbat? E absurda treaba, tot penis are, tot un loc de munca are, tot viata obisnuita are, nu o duce pe luna sau pe soare ori o duce in palat, evident ma refer la oamenii de rand care f rar da de vreun nabab, ca daca da de un nabab sau nababa, mda, e altceva.

Si barbatu la fel, eu de ex daca iau una, stau cu aia, ca de aia am luat-o, nu sa sar din floare in floare, de parca nu toate au 37 grade intre picioare, fi serios. Asta e o prostie care duce la destabilizarea familiei, incurcat viata altora si altele. Alege domne ce-ti place, alege domne un om de calitate care sa aiba si alte calitati care nu pot dispare si stai cu ala sau aia.
Vrei sarit din barca in barca, nu mai face relatie serioasa sa strici viata omului, ca dupa aia ne suparam si te pedepsesc aspru! Te fac eu de NU te mai vrea nici unul si nu afli cine, eu n-as tolera nesimtirea, dar nu imediat sa nu te prinzi. Nu ma incurci pe mine ca ti s-a sculat tie cu altul ca si cum ala are 3 penisuri si patrate, si eu o am normala, ce dracu.

Eu consider infractiune si lovitura psihica, ca e lovitura, vatamare, nu doar fizica. Am mai auzit eu prin rusia niste cazuri, de unele nu au mai fost bune pe piata dupa ce au facut din astea, au avut grija baietii, asa le trebuie.

Evident si invers, si la barbati, si ei merita acelasi lucru. In Germania una l-a lasat fara penis pe unu, bine i-a facut, s-a dus la parnaie 3-4 ani parca, la ei parnaia e usoara, dar ala nu se mai dus la alta 101 ani. Se dadea fante, isi batea joc de femei, le ignora, umilea, ca era frumos, ete ca nu e asa.
NU ai voie sa faci rau la altul!

| YoULoVeAnGeL a răspuns (pentru Mosotti):

Da, ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar ca doar o partenera. Dragostea nu se imparte si se traieste doar o data.

| anamaria82726 a răspuns:

Eu mai mult sper sa fie asa

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Dacă nu te referi la chestia "primul venit, primul servit" îți dai seama că sunt foarte puține cazuri în care nu o sa ai un singur partener toată viata. Aproape toți vom ajunge sa avem un singur partener (asta dacă nu ajungem sa trăim cu 12 pisici în casa)..Sa o dam și pe aia bună (și fără supărare băieți și fete) bărbații pana la urma ajung sa nu se mai poată culca cu partenera lor deci exclus sa mai existe altele laughing.Iar doamnele. Ei bine după o vârstă îți pierzi asa numitele "arme" care le folosesc acum unele miss univers gen corpul.Pana la urma toți și toate îmbătrânim, ne ridam, ne încrețim..Nu o sa ne mai ardă de prostii. Deci eu personal vreau sa cred ca în momentul în care o sa găsesc persoana potrivita o sa o păstrez în viata meawinking.

| ItIsAlright a răspuns:

E rar dar superb sa ai un singur partener/partenera toata viata. E ceva unic, si e o legatura stransa. Insa cum am zis mai sus, este rar. Dar totusi exista si avantaje in a intalni mai multe persoane in viata asta. De la fiecare inveti ceva, si fiecare te completeaza, fiecare mai pune cate o piesa in puzzle-ul vietii noastre. Invatam multe lucruri din relatii si putem face diferenta intre bine si rau sau putem sa stim mai bine ce ne dorim cu adevarat de la persoana de langa noi.

Nu am inteles un lucru. Daca te referi in a avea doi sau mai multi parteneri deodata, atunci clar asta clar nu mi se pare ok

| AndreeaBianca123456 a răspuns:

Nu prea este ok. Trebuie sa Cunoști mai multe persoane și sa ai mai multe experiențe in viața, sa înveți din greșeli. Pentru o fata este ok undeva la 5-6 parteneri

| vwerssus10099 a răspuns:

Fiecare avem o pereche predestinată în viață, în cazul meu pe care o voi aștepta.
Deci si eu pot spune că mă consider unul dintre persoanele de genul ăstahappy