| Đεмоη a întrebat:

Ce as putea face sa o uit.? o iubesc foarte mult dar sunt constient ca nu pot face absolut nimic sa o am din nou.Iar pentru mine este foarte dificil sa incep o noua relatie pentru ca sunt un tip retras, timid..Prieteni nu am deloc nici macar unul.Ea pentru mine a fost totul..Prietena/sora/mama/iubita..dar din pacate toate astea au fost doar din partea mea, ea acum este cu fostul ei prieten cu care a stat 3 ani. Vreau sa o uit pentru ca sunt foarte constient ca nu mai pot fi cu ea.Eu am o situatie dificila si cu familia si tocmai de aia am spus ca a fost sora,mama, iubita..Si chiar am crezut ca ea ma intelege (: ..Am avut atat de multa incredere in ea ..si este si normal sa imi fi dorit sa fie mereu cu mine, ma facea sa uit de tot..imi era de ajuns numai sa o privesc..nu mai spun cand ma tinea in brate eram intr-o alta lume..Eu sunt o fire care pune la suflet foarte repede si daca incep sa iubesc imi este atat de greu sa renunt..Am crezut ca merita toata iubirea mea, dar pana la urma am inceput sa cred ca a stat cu mine doar sa incerce sa treaca peste o perioada grea..Am pierdut destule lacrimi din cauza ei si stiu ca nu a meritat.dar poate daca ar fi fost sincera cu mine nu o iubeam atat..vezi tu..asta nu inteleg eu niciodata la oameni, de ce nu sunt sinceri.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai iubit,iubesti inca,dar ai ramas singur si suferi.
V-ati despartit,raul a fost deja facut,nu-l dubla suferind pe deasupra.
Accepta doar ca nu putem stapani sufletele celorlalti.
Accepta ca ai pierdut,invata sa pierzi.
Doare cumplit,dar te ajuta sa te ridici dintre ruinele propriului suflet.
Priveste fiecare infrangere ca pe un impuls sa-ti continui drumul,nu te lasa doborat asa usor,nu te victimiza,nu-ti plange singur de mila!
Un singur drum ai de urmat si are directia inainte,inchide paginile trecutului,pastreaza doar ce a fost frumos si asta sa-ti dea curajul sa inaintezi,nu e nevoie sa te agati cu disperare de lipsa ei,schimba-ti modul de gandire,invata sa te aperi singur de tine si de gandurile tale amare,ajuta-te singur.
Pentru ca poti,omul poate orice,ajunge numai sa vrea!
Ocupa-ti creierul cu orice care iti face placere,interzice-ti tristetea si gandurile negre,asculta muzica vioaie,vezi filme bune,fa sport,iesi la plimbare,urca pe munte,cumpara-ti un caine,fa fotografii,scrie o carte,orice numai sa nu te mai gandesti la ea!
Impreuna cu tine si timpul,ca un frate bun,te va ajuta sa uiti,sa-ti inchizi rana, chiar daca cicatricea va ramane!
Si, intr-o buna zi, vei realiza ca viata nu si-a pierdut deloc farmecul, ea continua si te invita s-o traiesti din plin!

| Đεмоη explică (pentru greece12):

Va multumesc tuturor, as da mai multe fundite daca as putea.Si..Greece,ma uimesti.Mi se face pielea de gaina cand citesc ceea ce scrii.Ty (:

| greece12 a răspuns (pentru Đεмоη):

Inseamna ca ai inteles si vei lupta pentru tine, asta vroiam!happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu apreciem astăzi ce a fost ieri!
Trebuie să mergi înainte.
Pa, pa.

| alexeikarla a răspuns:

Si eu trec in perioada asta printr-o despartire,si eu sufar dar incerc sa trec peste pentru ca imi dau seama ca lui nu-i pasa chiar deloc, si deci daca eu sufar nu-mi fac rau decat mie. Nu stiu daca in situatia ta, ei ii mai place sau nu de tine, dar probabil ca nu din moment ce s-a impacat cu fostul ei, iar asta ar trebui sa te faca sa-ti dai seama ca e nu e o persoana foarte buna din moment ce a putut trece asa repede peste despartirea de tine, in plus asta ar trebui sa-ti de a de gandit ca poate doar te a folosit sa-l faca pe el gelos. acum cel mai bine ar fi sa incerci sa te detasezi de tot ce tinea de ea, sa distrugi toate amintirile legate de ea si sa cunosti persoane noi. in plus daca te arati indiferent fata de ea e posibil ca ea sa realizeze ca nu poate trai fara tine, daca te iubeste cu adevarat si sa se intoarca la tine

| Đεмоη explică (pentru alexeikarla):

Nu ma iubeste si nu m-a iubit nicicand (: Tot ce a fost, a fost in mintea mea..Iti multumesc pentru raspuns, o sa incerc sa aplic ceea ce mi-ati spus. Take care^^.