| JustMeCata a întrebat:

Ce as putea vorbi cu o fata pe mess dar nu numai, ce subiecte, și cum sa ii arat ca îmi place de ea?

12 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Pe mess nu poti sa ii arati ca iti place de ea. Trebuie sa ii dovedesti sau sa ii spui ce simti pentru ea. Fata in fata poti sa ii arati cu o serenada laughing (Glumesc) Comunica cu ea si spune-i ce simti.

| TheSupreme a răspuns:

Vezi tu, e mai complicat! de obicei un subiect il deschizi de la un eveniment important cu "Salut! Ai auzit de?" ori ceva de genul. Mai departe trebuie sa incerci sa faci cateva complimenetewinking. De exemplu: ai putea s-o compari cu ceva ori cineva dar sa-i spui : "Dar tu esti mult mai draguta/desteapta" etc. Ideea e ca de obicei unei fete ii place cand ii dezvalui calitatile ei si le dezvolti chiar(nici chiar sa o ridici in slavi). O alta idee de discutie ar fi sa descoperi cumva daca are vreo problema si sa te arati binevoitor, incercand sa o ajuti si daca reusesti e si mai bine, inchei evident cu replica: "Las' pe mine!" Sper ca am fost de ajutor happy

| TheSupreme a răspuns:

Vad ca aproape toti ati zis ceva de genu: "Spune-i ca-ti place de ea"
Ei bine... e cam complicat sa stiti ca oricine se teme de un raspuns negativ din partea cuiva care-i place, asa ca daca nu esti sigur ca te place, contiuna s-o vrajesti pana ti se pare ca se uita mai galesh la tinewinking

| STEFANXxX a răspuns:

Amice e simplu trebuie sa ii scrii pe mess...de ce toti zic ca:nu e cam greu sa zici deodata, etc.Tu doar trebuie sa alegi teme de la Ady si dupa o vreme sa ii zici ca iti place de ea

| AdY a răspuns:

Subiecte pe care le poti vorbi cu o fata> cum a trecut ziua de azi, muzicaa, filme, hobby, evenimente din trecut, situatii intrigante, copilarie, moda, haine, sport, stiri, actori de filme, emisiuni de la tv, despre ea, despre tine, despre prieteni, activitati comune, visuri, pareri, concluzii, timp, reviste, carti, scoala, despre adolescenta, etc etc etc. Despre orce poti vorbi daca stii cum sa o faci...
Cum sai arati daca o placi? spune-i direct si gata.

| Kohler_Hans_1996 a răspuns (pentru AdY):

Pai bun dar intr-o discutie cum abordz toate puncetele mentinute fara sa nu sune ca niste intrebari?

| FreddieMercury a răspuns:

B: Buna.
G: buna (WTFBBQ?)
B: imi place de tine
G: bine.

Doresti un tutorial?

| G510 a răspuns (pentru FreddieMercury):

Pff... asta ii cel mai bun raspuns laughing Este simplu, direct... dar de unde sti ca va raspunde numai cu un '' bine ''? laughing

| GeorgeMihai a răspuns:

Fi direct. Spune-i ca in prima faza vrei sa faci sex cu ea, daca vrea deja te place si inseamna suta la suta ca deja sunteti impreuna, daca nu las-o balta si Next top model. Succes!

| AdelaAdela a răspuns:

Pai intreab-o niste lucruri despre ea intreab-o ce ii place, gaseste ceva ce va place amandurora...
Si ca sai areti ca o placi poartate frumos cu ea, fa-i complimente chesti de astea daca o cunosti si in realitate,, fata in fata iai apararea vorbeste cu ea fa-ti curaj si spune-i o data si o data cea ce simti

| AdelaAdela a răspuns:

Pai intreab-o destre activitatile ei despre ea si gaseste ceva comun care va place amndurora.Ca sai ii spui ca o placi fa-i complimente, vorbeste cu ea si fata in fata daca o cunosti si asa intreab-o daca vrea sa mearga cu tine la suc si fa-ti curaj o data si o data si zii ce simti

| Razvan_Adrian_2000 a răspuns:

Sa fie sexy