| pupaza a întrebat:

Ce ati crede daca prietenul/prietena vostru/voastra nu v-ar cumpara cadou de Pasti? Ati fi suparate/suparati?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pastele nu mi se pare o ocazie de a face cadouri. Invierea este un altfel de bucurie, una spirituala, care nu are legatura cu cadourile. Asadar stiu ca sotul meu nu mi-a cumparat nici un cadou si nici eu nu i-am cumparat lui.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Hmmmm nu prea se practica cadourile de paste... dimpotriva mas bucura daca nu miar lualaughingca nu-s adepta lorwinking

Bula
| Bula a răspuns:

Nu, deloc! Un sarut poate face mai mult decat orice cadou cumparat!

regis
| regis a răspuns:

Nu. Nu ma imprietenesc cu nimeni pentru cadouri.

| DenissaDeea a răspuns:

Nu as fi suparata, mie suficient sa am sanatate, las intelege, mai ales daca as stii motivul/mas supara daca ar fi un nesimtit/dar cel mai mult pentru mine conteaza intelegerea/respectul/iubirea din partea lui...

tundenana
| tundenana a răspuns:

La noi nu este obicei sa faci cadouri de Pasti ...niciodata nu am facut cadouri de Pasti... am vopsit ouale, am pregatit manacruri bune, am fost la biserica la Inviere si atat... nu inteleg moda asta de facut cadouri pentru orice... asta a e o moda lansata de comercianti... o atractie ca sa cheltui cat mai mult... eu i-am cumparat fetitei mele un ou mare de ciocolata si tot un ou mare in care este o jucarioara surpriza... asta pentru ca asa a fost invata la gradi ca iepurasul aduce ceva ...cred ca atentii poti sa ii cumperi celor dragi si fara sa fie o sarbatoare... eu asta fac... pentru mine sarbatorile de iarna si Pasti au o semnificatie religioasa ...de Craciun intr-adevar cumpar cadouri la toata lumea ca asa e traditia... in rest cumpar atentii atunci cand doresc eu sa le fac o bucurie, nu astept sa fie o sarbatoare... asta e parerea mea dar poate ma insel...
iar ca sa raspund la intrebarea ta mai exact... NU nu m-as supara...

| cotzobel a răspuns:

Nuuu.nu as avea de ce sa ma supar... cel mai mare cadou e ca sunt cu el, ca ne intelegem, ca ne iubim.aceste lucruri, pentru mine sunt mult mai importante decat orice cadouhappy

| white_2190 a răspuns:

Cu siguranta nu! dragostea, resspectul sunt mai importante...cateva gesturi si vorbe frumoase facute/spuse din inima valoreaza mai mult decat un cadou.

| gabrielutzu a răspuns:

Cu conditia sa nu fie sarutul tradarii si al prefacatoriei...

| oana16 a răspuns:

Da as fi foarte suparata m-as da cu capul de toti peretiilaughing
De cand se fac cadouri de Pasti? eventual celor mai micuti se fac iepurasi de cioco sau de plus...cosulete cu oua sau cv de genu...

| angelofdeath a răspuns:

Nu as fi suparata deloc... chiar nu vad important sa-mi faca cadou de Paste... sincer nici eu nu m-am gandit niciodata la asta...

| Just Shadows a răspuns:

Nu, chiar deloc.pentru mine una nu conteaza lucrurile materiale...pentru ca nici eu nu am avut parte de ele din plin si din cauza asta am stiut sa apreciez lucrurile mici si cu adevarat valoroase... cel mai frumos cadou ar fi sa ne intelegem, sa ne iubim si sa avem incredere unul in celalalt cum spune si bula, un sarut, o imbratisare valoreaza mai mult decat altceva mai ales daca e venit din adancul sufletului si reflecteaza toata iubirea ce i-o porti...sunt sigur ca va intelegehappy...nu te ingrijora...cine te iubeste o face si fara cadourihappy

| Daniel TM a răspuns:

Nu as fi deloc suparat pentru ca eu cred ca daca vrea sa-mi faca un cadou poate oricand nu neaparat de Paste(ca doar nu sunt copil mic sa cred in iepurash).

| Bibi_1569 a răspuns:

Nu as fi suparata deoarece e mai importanta dragostea dintre noi decat cadoul acela!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar de loc e de ajuns sa fie langa mine sh sa mi sp ca ma iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, poate nu are bani, poate nu stie si, in fond nu este obligatoriu. O vorba buna, un sarut, o imbratisare cu dragoste fac mai mult decat un cadou!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As crede ca a dat criza si peste el/ea. rolling on the floor