| Remhq a întrebat:

Ce credeţi despre oamenii care se masturbează?

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Este complet normal, atat pentru barbati, cat si pentru femei - desi pare mult mai obisnuit la barbati - sa se excite, privind imagini erotice. Acestea sunt deseori imagini ale unor barbati sau femei goi/goale, pentru ca trupul uman este facut sa fie atractiv. Este, de asemenea, perfect normal pentru barbati si pentru femei sa se masturbeze in limp ce citesc despre sex. Imaginile sexuale cu persoane ocupa acum spatii foarte intinse pe Internet si acestea sunt utilizate de multi oameni, la masturbare. Daca asta este "bine" sau "rau" depinde de atitudinea ta morala fata de sex. Dar ce NU este normal si este total de neacceptat este sa folosesti poze cu copil fiind abuzati sexual sau exploatati, ori cu persoane degradate sexual sau supuse la acte de violenla.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu impart oamenii in doua categorii,oameni care se masturbeaza si oameni care nu se masturbeaza!
Dupa alte coordonate ma ghidez ca sa imi formez o parere!
Asa ca,fie se masturbeaza,fie nu,este un om normal, bun sau rau, depinde cum interactioneaza cu restul lumii.
Nu infierez si nici nu pun la zid un om care se masturbeaza.Si nici pe unul care nu se masturbeaza.
E o chestiune extrem de personala si intima, ceea ce face fiecare cu propriul corp!
Cine sunt eu ca sa il judec?

| vipande11 a răspuns:

Bine fac laughing

| fofinha a răspuns:

Este ceva normal si sanatos atat pentru femei cat si pentru barbati

| atentat a răspuns:

Este ceva normal